Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

URM turi sustabdyti Lietuvą žeminančios informacijos skleidimą Lenkijoje

Lietuvos liberalų sąjungos pirmininkas Eugenijus Gentvilas ragina Užsienio reikalų ministeriją dėti visas pastangas, kad būtų sustabdytas Lietuvą žeminančios informacijos skleidimas kaimyninėje Lenkijoje. E.Gentvilo manymu, URM taip pat turėtų prisiimti atsakomybę, jog Lenkijoje jau trečius metus rengiama skandalinga akcija, kurios metu renkamos aukos neva badaujantiems ir mokyklų nelankantiems Lietuvos lenkų vaikams.

“Labai gaila, kad Užsienio reikalų ministerija, kuriai vadovauja buvęs ambasadorius Lenkijoje ponas Antanas Valionis, niekaip nesugeba Lenkijoje įtvirtinti nuomonės, kad padėtis lenkiškose mokyklose Lietuvoje nėra tokia bloga”, - apgailestavo Liberalų sąjungos pirmininkas.

Pasak E.Gentvilo, Užsienio reikalų ministerija tarpininkaujant Lenkijos diplomatams privalo informuoti Lenkijos visuomenę ir aukas šiemet vėl pradėjusią rinkti labdaros organizaciją “Lenkijos humanitarinė akcija” apie realią padėtį mūsų šalyje ir pareikalauti sustabdyti dezinformuojančios informacijos skleidimą.

“Šiuokart ant kortos pastatytas Lietuvos įvaizdis, todėl Lietuvos diplomatai negali tylėti”, - įsitikinęs E.Gentvilas. Jis nemano, kad Lietuvos lenkų vaikai gyvena blogiau, o lenkų mokyklos yra aprūpinamos prasčiau nei lietuviškos.

Vilniaus ir Trakų rajonuose į Seimą išrinkto parlamento Liberalų frakcijos nario Aleksanderio Poplavskio teigimu, minėta labdaros akcija gali pabloginti Lietuvos ir Lenkijos santykius, jei Lietuvoje ir Lenkijoje artėjant rinkimams tuo pradės naudotis radikalios jėgos. “Lenkai patys pripažįsta, jog pas juos pačius yra skurstančių moksleivių, todėl organizuoti tokią populistinę akciją Lietuvos gyventojams yra nekorektiška”, - teigė Seimo narys. Liberalų manymu, bet kokia parama šalies švietimo įstaigoms būtų sveikintina, tačiau jos negalima rinkti tokiomis aplinkybėmis.
Naujausi pakeitimai - 2002 09 18.
Jolita Baušytė

*

LR Seimas