Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

2002-09-03 LIBERALŲ DEMOKRATŲ PARTIJOS PIRMININKAS, SEIMO NARYS ROLANDAS PAKSAS IŠSIUNTĖ LAIŠKĄ JAV PREZIDENTUI GEORGUI W.BUSHUI

R.Paksas Jungtinių Valstijų vadovo paprašė išreikšti savo požiūrį į JAV kompanijos “Williams” sandėrį su Rusijos kompanija “Yukos”.

Du kartus šalies premjeru buvęs R.Paksas norėtų žinoti, ar toks susitarimas mūsų šaliai strateginiame energetikos sektoriuje nereiškia, jog egzistuoja naujų įtakos sferų pasidalijimo susitarimai, galintys paveikti euroatlantinės integracijos procesus.

“Kaip Jums žinoma, JAV kompanija „Williams“, 1999 metais atėjusi į Lietuvos naftos perdirbimo sektorių kaip strateginis investuotojas, šių metų rugpjūčio viduryje nusprendė pasitraukti iš Lietuvos ir perleisti savo turimą akcijų paketą Rusijos kompanijai „Yukos“.

„Williams“ atėjimas į Lietuvą buvo pakankamai kontroversiškas ir aš, tuomet užimdamas Lietuvos ministro pirmininko postą, šį kontroversiškumą esu ne kartą pabrėžęs.

Strateginiu laikyto investuotojo, kuriam buvo sudarytos išskirtinės veiklos sąlygos, pasitraukimas ir tai, kad amerikiečių kompanija perleidžia Lietuvos naftos ūkį Rusijos kompanijai, gali įvairiai paveikti Lietuvos piliečių požiūrį į Jungtines Amerikos Valstijas”, - rašoma R.Pakso laiške G.W.Bushui.
Naujausi pakeitimai - 2002 09 17.
Lukas Vosylius

*

LR Seimas