Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

2002-08-21 LIBERALDEMOKRATUS STEBINA PAVĖLUOTA PREZIDENTO REAKCIJA

Liberaldemokratai reiškia nerimą dėl stebėtinai pavėluotos šalies vadovo Valdo Adamkaus reakcijos į Lietuvai nepriimtinus JAV kompanijos „Williams“ sprendimus valdant „Mažeikių naftos“ įmonę.

Seimo Liberaldemokratų frakcijos nariai stebisi, jog šalies Prezidentui V.Adamkui prireikė net pusės savo kadencijos, pustrečių metų, suvokti kompanijos „Williams“ veiklos žalingumą Lietuvai. „Tuomet, 1999-aisiais, kai R.Paksas, būdamas premjeru, priešinosi Lietuvai nenaudingos sutarties su „Williams“ pasirašymui, Prezidentas svyravo ir keitė savo nuomonę, bet galiausiai palaimino šaliai žalingą sandorį“, - pabrėžia Seimo liberaldemokratai. – „Belieka tik apgailestauti, jog V.Adamkaus praregėjimui prireikė pustrečių metų, per kuriuos Mažeikių įmonė buvo visiškai nualinta naujųjų valdytojų“.

Liberaldemokratų frakcija dar kartą pabrėžė „Williams“ istorijos didžiausiu kaltininku nelaikanti Jungtinių Valstijų. „Dėl kai kurių nesėkmingų ir chaotiškų JAV investicinių projektų Lietuvoje atsakomybę prisiimti turi ne pasaulio verslo lyderiai, o Lietuvos interesų nepaisę neprofesionalūs politikai“,- teigiama frakcijos pranešime.

Kiek anksčiau Seimo liberaldemokratai paragino už „Williams“ atėjimą į Lietuvą atsakingus politikus prisiimti atsakomybę ir mažų mažiausiai atsisakyti savo ambicijų artėjančiuose rinkimuose.
Naujausi pakeitimai - 2002 09 17.
Lukas Vosylius

*

LR Seimas