Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

2002-08-21 ROLANDAS PAKSAS REIKALAUJA IŠKELTI BAUDŽIAMĄJĄ BYLĄ “WILLIAMS” VADOVAMS LIETUVOJE

Seimo narys Rolandas Paksas šiandien kreipėsi į Lietuvos Respublikos Generalinę Prokuratūrą, prašydamas iškelti baudžiamąją bylą „Williams“ vadovams Lietuvoje dėl tyčinio blogo darbo, siekiant išvengti mokėjimo pagal vekselį.

„Dabar, kai „Williams“ baigia savo aferą Lietuvoje, būtina, dar kompanijai visiškai nepasitraukus, patikrinti, ar visi jos įsipareigojimai yra iš tikrųjų įgyvendinti,“- sakė Rolandas Paksas.

1999 metų spalio 29 d. JAV kompanija „Williams International Company“ išdavė AB „Mažeikių nafta“ neatšaukiamą vekselį 75 milijonų JAV dolerių sumai, kuris turėjo būti apmokėtas patvirtinus 2001 metų darbo rezultatus.

„Nepaisant viešų pareiškimų apie pervestus pinigus, kiek mums žinoma, jokie pinigai niekada nebuvo mokėti,“ – sakė Rolandas Paksas. Pagal pasirašytas valdymo sutartis valdytojas buvo tiesiogiai suinteresuotas bent iki 2002 m. kuo blogiau valdyti bendrovę, nes tik esant dideliems AB „Mažeikių nafta“ nuostoliams, valdytojas nemokės 75 mln. JAV dolerių.

„Visa „Williams” veikla Lietuvoje, ir tai patvirtina paskutiniai pranešimai apie „Williams“ pasitraukimą iš Lietuvos, rodo, kad ši kompanija atėjo į AB „Mažeikių nafta“ nusikalstamam pasipelnymui, bet ne planuodama vykdyti modernizavimą. Atsižvelgiant į tai, kad „Williams“ paskirti konkretūs asmenys tyčia stengėsi blogai atlikti savo pareigas bei vadovaudamiesi LR BK 111 str. 2,3 ir 4 dalimis, prašau iškelti AB „Mažeikių nafta“ valdytojui „Williams International Servines Company“ ir UAB „Williams Lietuva“ baudžiamąją bylą pagal Lietuvos Respublikos Baudžiamojo Kodekso 275, 313,321, 3211 ir kitus straipsnius,“ – rašoma Seimo nario Rolando Pakso Pareiškime.

„Negalima leisti, kad atsakingų pareigūnų politinės valios stoka padidintų ir taip jau milžinišką žalą Lietuvai,“ – tvirtino liberaldemokratų lyderis Rolandas Paksas.
Naujausi pakeitimai - 2002 09 17.
Lukas Vosylius

*

LR Seimas