Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

2002-07-26 ARTĖJANTYS RINKIMAI - PUIKI PROGA POLITIKAMS PRISIIMTI ATSAKOMYBĘ UŽ PADARYTAS KLAIDAS

Šiandien nematyti to, kas vyksta su svarbiausiu “Mažeikių naftos” investuotoju, amerikiečių kompanija “Williams”, gali tik niekuo nesidomintys arba tyčia akis nuo įvykių nusukantys žmonės.

Užsienio ekspertai ima kalbėti apie “Williams” katastrofą. Lietuvoje jau kelinti metai kalbame apie “Mažeikių naftos” katastrofą, kuri nuolat didėja būtent nuo tada, kai įmonę valdyti perėmė amerikiečiai.

Ar tokio įvykių scenarijaus tikėjomės? Apie milijoninius nuostolius Lietuvos biudžetui, apie abejotinus “Williams” pažadus mano vadovaujama Vyriausybė kalbėjo dar 1999 metais.

Tačiau tuo metu ir Tėvynės Sąjungos (Lietuvos konservatorių) partija, ir šalies Prezidentas Valdas Adamkus nusprendė palaikyti amerikiečius, bet ne savo šalies Vyriausybę.

Esu įsitikinęs, kad už savo darbus politikai turi atsakyti. Prisiimti kaltę turi ir tie, kurie atvirai ar nebyliai pritardami toleravo veiksmus, įstūmusius “Mažeikių naftą” į gilią krizę.

Neseniai apklausus Lietuvos žmones net 87 procentai jų tvirtino, kad dėl “Williams” atėjimo į Lietuvą ir dabartinės “Mažeikių naftos” padėties kalti politikai turi už tai atsakyti. Visi politikai populistiškai kalba apie asmeninę atsakomybę, bet atėjus laikui ją prisiimti stengiasi to išvengti. Manau, kad artėjantys rinkimai yra puiki proga politikams prisiimti atsakomybę už padarytas klaidas ar bent jau atsiprašius tautos nedalyvauti rinkimuose.
Naujausi pakeitimai - 2002 09 17.
Lukas Vosylius

*

LR Seimas