Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

2002-07-04 AUKŠTŲ PAREIGŪNŲ SLAPTOS SĄSKAITOS UŽSIENIO BANKUOSE – PRIEŠTARINGŲ JŲ SPRENDIMŲ PAAIŠKINIMAS ?

Seimo Liberaldemokratų frakcijos lyderis Liberalų Demokratų partijos pirmininkas Rolandas Paksas kreipėsi į vidaus reikalų ir finansų ministrus prašydamas apsvarstyti galimybes, ar gali jiems pavaldžios institucijos atlikti tyrimą, skirtą išaiškinti esamų ir buvusių vyriausybių, ministerijų, Seimo ir Seimo komitetų vadovų užsienio bankuose turimas sąskaitas. Jei tokie tyrimai nebuvo atliekami iki šiol, kas tam trukdė? Ar toks tyrimas gali būti atliktas politiko ar valdininko atžvilgiu jam asmeniškai to paprašius?

Informacija apie tai, jog aukšti Lietuvos valdininkai ar politikai užsienio bankuose gali turėti slaptų sąskaitų, kuriose esančių pinigų kilmė nėra aiški, kelia realią grėsmę ir be to menkam visuomenės pasitikėjimui šio luomo atstovais. Minėtos Lietuvos politikų bei valdininkų sąskaitos užsienio bankuose gali tapti patvirtinimu, jog ne kartą žiniasklaidos paviešinti įtarimai, esą kontraversiškus sprendimus šalies ūkyje priimantys politikai ir valdininkai turi iš to finansinės naudos, yra teisingi.

Parlamentarą į ministrus kreiptis paskatino dienraščio “Respublika” publikacija, kurioje be kita ko reiškiamos abejonės dėl to, ar buvęs ministras Kęstutis Skrebys sumokėjo mokesčius už palūkanas, mokamas už Danijos banke laikomus indėlius.
Naujausi pakeitimai - 2002 09 17.
Lukas Vosylius

*

LR Seimas