Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

2002-06-04 P A R E I Š K I M A S

Lygiai prieš metus dėl koalicijos partnerių asmeninių užgaidų bei pogrindinių jų susitarimų buvo sugriauta pirmoji Lietuvoje parlamentinė valdančioji koalicija. Dabar betonine vadinta naujoji koalicija eižėja. Ginčai ir postų dalybos griauna Naujosios sąjungos (socialliberalų) ir socialdemokratų išskaičiavimu grįstą draugystę. Lietuvos politiniame gyvenime vėl prasideda chaosas.

Vis labiau ryškėjanti naujosios socialliberalų ir socialdemokratų koalicijos krizė rodo, kad tikroji koalicijos žlugimo priežastis buvo ir vėl gali būti vieno iš partnerių nemokėjimas ar nenoras dirbti kartu, sutartinai ir savų siaurų interesų iškėlimas aukščiau valstybės ir Lietuvos žmonių interesų. Šaliai reikalingas pragmatiškas, racionalus ir įtemptas darbas dar kartą užmirštamas dėl vieno, komandoje taip ir neišmokusio dirbti žmogaus ambicijų.

Liberalų Demokratų partija ir Seimo Nepriklausoma frakcija labai nerimauja dėl to, kad tarp socialliberalų ir socialdemokratų prasidėjusi trintis sustabdys sunkiai pradėtus ir būtinus tęsti darbus. Ypač dabar, kai taip arti daug metų siekti strateginiai tikslai – narystė NATO ir ES.

Turėdami karčią tokių partnerių veiksmų patirtį ir itin vertindami stabilumą šalyje liberalai demokratai ragina socialdemokratus ir socialliberalus kuo greičiau baigti akivaizdžią tarpusavio konfrontaciją ir nukreipti valdančiosios koalicijos pastangas ne nesutarimų ir tarpusavio santykių aiškinimuisi, o neatidėliotinų valstybės problemų sprendimui.
Naujausi pakeitimai - 2002 09 17.
Lukas Vosylius

*

LR Seimas