Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

2002-03-19 A. BRAZAUSKAS NEIŠLAIKĖ R. PAKSO VYRIAUSYBĖS DARBŲ TEMPO

Seimo Nepriklausomos frakcijos nariai vertindami 2001 metų Vyriausybės darbo ataskaitą pabrėžia, kad pirmajame metų pusmetyje R. Pakso Vyriausybės sėkmingai pradėtų darbų tempo, A. Brazausko kabinetas nesugebėjo išlaikyti. Seime antradienį svarstyta 2001 metais dirbusių R.Pakso ir A. Brazausko Vyriausybių veiklos ataskaita. Ekspremjeras R. Paksas primena, kad jo vadovaujama Vyriausybė paklojo gerus pamatus tolesniam darbui ir pasiekė, kad:

bendrasis vidaus produktas 2001 m. II ketvirtyje išaugo iki 5,7 proc.;

eksporto – importo augimo tempai viršijo 23 proc.;

per 7 mėnesius derybose su ES uždaryta 11 derybinių skyrių;

Privatizavimo fonde sukaupta 1 mlrd. 128 mln. litų.

Padėti pamatai Sodros biudžeto subalansavimui.

Negalima pritarti su dabartinės Vyriausybės pozicijai dėl Ignalinos AE, vengimui ją spręsti ir pasidavimui Briuselio spaudimui. Iki šiol nesurasta sprendimo rublinių indėlių gražinimo problemai. Atidėliojama pensijų reforma. Į nebūtį nustumta apskričių reforma.

Ypatingą nerimą kelia, kad R. Pakso Vyriausybės prioritetinė Užimtumo programa dabartinei Vyriausybei nebėra prioritetinė ir beveik nevykdoma. Tai patvirtino ir kovo 18 dieną Seimo Nepriklausomos frakcijos posėdyje dalyvavusios socialinės apsaugos ir darbo ministrės V. Blinkevičiūtės pateikti faktai. Per 2001 – 2004 metus pagal šią programą nedarbo lygis šalyje turėjo sumažėti iki 7 proc., būtų sukurta 110 – 120 tūkstančių naujų darbo vietų. A. Brazausko Vyriausybė ignoruoja skaudžiausią Lietuvoje nedarbo problemą ir užimtumui didinti šiemet skyrė tiek lėšų, kad Užimtumo programos užsibrėžtus tikslus galėtume pasiekti tik po 100 metų. Tuo tarpu kai kuriuose Žemaitijos regionuose nedarbo lygis pasiekė 24 proc., kas tarptautinių ekspertų vertinimu yra jau kritinė, revoliucinė situacija, gresianti socialiniais sprogimais.
Naujausi pakeitimai - 2002 09 17.
Lukas Vosylius

*

LR Seimas