Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

2002-02-20 R.PAKSAS:KURIAMA LIBERALŲ DEMOKRATŲ PARTIJA SIEKS, KAD IGNALINOS ATOMINĖ ELEKTRINĖ NEBŪTŲ UŽDARYTA

Lietuva turi likti branduoline valstybe, todėl negali būti nė kalbos apie Ignalinos AE uždarymą. Seimo narys Rolandas Paksas tvirtina, kad kuriama Liberalų Demokratų partija sieks tokio tikslo. Apie tai politikas kalbėjo vasario 19 d. Visagine susitikime su Ignalinos atominės elektrinės (AE) vadovybe bei darbuotojų profsąjungos atstovais.

Susitikime Ignalinos AE generalinis Viktor Ševaldin informavo apie AE pirmojo energetinio bloko uždarymo eigą. Jėgainės vadovas ir profsąjungos atstovai išsakė susirūpinimą dėl antrojo elektrinės energetinio bloko uždarymo datos bei galimų sunkių elektrinės uždarymo socialinių pasekmių.

Pasak R.Pakso vienas strateginių kovo pradžioje įkurtos Liberalų demokratų partijos tikslų bus branduolinės energetikos išsaugojimas Lietuvoje. R.Paksas teigė, jog jis supranta Europos Sąjungos susirūpinimą dėl seno tipo Ignalinos branduolinių reaktorių saugumo. Tačiau, anot R.Pakso, negali būti nė kalbos apie visišką Ignalinos AE uždarymą.

R.Paksas pabrėžė, jog būtina išsaugoti turimą galimybę gauti pigią elektros energiją ir taip siekti elektros kainų sumažinimo gyventojams ir įmonėms. Nemažiau svarbus argumentas už Ignalinos AE išlikimą yra Visagino gyventojai, jų darbo vietų užtikrinimas, miesto infrastruktūros išlaikymas. Turėtume rimtai aptarti visas galimybes pakeisti senuosius jėgainės reaktorius į modernius ir saugius. Būtent toks sprendimas padėtų išvengti elektros energijos stygiaus ir elektros kainų šuolio po dabar veikiančių IAE uždarymo , susitikime sakė R.Paksas

Apie savo ir Liberalų Demokratų partijos steigėjų siekį išlaikyti Lietuvą branduoline valstybe R.Paksas taip pat kalbėjo ir su Visagino meru Vytautu Račkausku bei žiniasklaidos atstovais.

NF atstovė spaudai

Jūratė Ūsienė

39 60 27, 8-298 35 654
Naujausi pakeitimai - 2003 10 14.
Lukas Vosylius

*

LR Seimas