Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

PVM lengvatų naikinimas sužlugdys neįgaliųjų įmones

Seimo sprendimas panaikinti PVM lengvatas neįgaliųjų įmonėms stabdys invalidų integraciją visuomenėje, o kelis šimtus invalidų pavers bedarbiais, teigia Seimo Liberalų frakcijos narys Pranas Vilkas. Taip šiandien spaudos konferencijoje parlamente jis įvertino Seimo daugumos iniciatyva praėjusią savaitę neeilinėje sesijoje pakeistą Pridėtinės vertės mokesčio įstatymą, kurio netobulomis formuluotėmis pasinaudojusios bet kurios įmonės iš valstybės biudžeto galėjo susigrąžinti sumokėtą Pridėtinės vertės mokestį.

“Tenka tik apgailestauti, kad skubant taisyti minėtą įstatymą Seimo dauguma panaikino PVM lengvatas ir įmonėms, kuriose iš tiesų dirba neįgalieji. Mūsų manymu, tokie valdžios veiksmai prieštarauja kalboms apie neįgaliųjų integracijos stiprinimą visuomenėje”, - tvirtino Liberalų frakcijos seniūnas Eligijus Masiulis. Jo manymu, taisant Pridėtinės vertės mokesčio įstatymą Seimas galėjo rasti saugiklius, leidžiančius buvusiomis lengvatomis naudotis tik neįgaliųjų įmonėms. E.Masiulis pažadėjo, kad Liberalų frakcija artimiausiu metu parengs atitinkamas Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pataisas.

Seimo nario Prano Vilko teigimu, panaikinus PVM lengvatas neįgaliųjų įmonėms daugelis jų bus priverstos bankrutuoti, nes iki šiol išsilaikydavo tik dėl mokestinių lengvatų. Šiuo metu Lietuvoje veikiančiose neįgaliųjų bendrovėse dirba apie 500 žmonių. Anot spaudos konferencijoje dalyvavusių neįgaliųjų įmonių ir Lietuvos invalidų draugijos vadovų, neatmestina galimybė, jog norėdamos išsilaikyti tokios bendrovės turės atleisti neįgaliuosius, o vietoje jų įdarbinti efektyviau dirbančius fizinės ar psichinės negalios neturinčius žmones.

Lietuvos liberalų sąjungos pirmininko Eugenijaus Gentvilo manymu, paramą neįgaliesiems galima stiprinti keičiant Labdaros ir paramos įstatymą, kad labdaros gavėjai būtų suinteresuoti remti visuomenines neįgaliųjų bendrijas.
Naujausi pakeitimai - 2002 09 10.
Jolita Baušytė

*

LR Seimas