Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

Liberalai ragina Vyriausybę neignoruoti sausros padarinių

Lietuvos Liberalų sąjunga parems žemdirbių siūlymą sausros kamuojamą Lietuvą parlamentui paskelbti stichinės nelaimės zona, jei to padaryti nesiryš Lietuvos socialdemokratų partijos lyderio Algirdo Brazausko vadovaujama Vyriausybė.

Liberalus stebina finansų ministrės Dalios Grybauskaitės pozicija – kaltinti politikus neva eskaluojant sausros temą. “Sausrą sukėlė ne politikai, todėl keista, kad Vyriausybės atstovai puola apie stichinę nelaimę kalbančius parlamentarus”, - teigė Liberalų sąjungos pirmininkas Eugenijus Gentvilas.

Anot Liberalų frakcijos seniūno Eligijaus Masiulio, tokia socialdemokratų ir socialliberalų kontroliuojamos Vyriausybės pozicija yra keista, nes būtent šios valdančiosios partijos save įvardija didžiausiomis kaime gyvenančių žmonių gynėjomis. “Tačiau dabar ir vėl tapo akivaizdu, kad jų atstovavimas kaimo žmonėms pasibaigia Vytauto Einoriaus pasisakymais Seime ir dalyvavimais žemdirbių suvažiavimuose”, - apgailestavo E.Masiulis.

Liberalų manymu, Vyriausybė turėtų nedelsiant įvertinti susidariusią situaciją ir esant reikalui nevilkinti siūlymo paskelbti šalį nelaimės zona. “Tuomet ūkininkai galėtų gauti paramą iš Vyriausybės rezervo fondo, kuris ir yra skirtas nelaimių padariniams kompensuoti. Gaila, bet nemažą rezervo fondo dalį Ministrų kabinetas jau išdalijo antraeiliams dalykams”, - teigė Seimo narys. E.Gentvilo manymu, Vyriausybė būtų turėjusi lėšų kompensuoti ūkininkų nuostolius, jei nebūtų didinusi išlaidų valstybės valdymui ir atlyginimų kėlimui.

 
Naujausi pakeitimai - 2002 09 06.
Jolita Baušytė

*

LR Seimas