Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

J.Bernatonio kaltinimai opozicijai – absurdiški

Seimo Liberalų frakcija atmeta šiandien spaudoje vidaus reikalų ministro Juozo Bernatonio pareikštus teiginius neva opozicija, ypač liberalai, prisidėjo prie to, kad prieš kelis mėnesius dėl pakeisto Vyriausybės įstatymo surengtus konkursus ministerijose ir Vyriausybėje laimėjo daugiausiai valdančiųjų socialdemokratų ir socialliberalų atstovai.

Liberalų frakcija kaip ir įstatymą vetavęs Prezidentas Valdas Adamkus jau seniai prognozavo, kad socialdemokratai ir socialliberalai ėmėsi keisti Vyriausybės įstatymą atsisakant daugelio viceministrų ir į jų vietą paskiriant karjeros tarnautojus siekiant ilgam laikui ministerijose įdarbinti savo partijų atstovus. Tačiau J.Bernatonis dienraščiui “Lietuvos rytas” pareiškė, jog žmonės atsisakė dalyvauti konkursuose, nes išsigando opozicijos teiginių neva “darbas ministerijose bus laikinas”, todėl daugelį konkursų laimėjo konkurencijos neturėję buvę viceministrai - valdančiųjų partijų atstovai.

“Tokius kaltinimus aš laikau absurdiškais ir įžeidžiančiais. Matėsi, kad kai kuriose ministerijose konkursiniai reikalavimai buvo pritaikyti konkretiems asmenims. Nenuostabu, kad kiti žmonės atsisakė dalyvauti konkursuose, nes jų laimėtojus iš anksto buvo galima nuspėti”, - teigė į Seimo opozicinių partijų sudarytą monitoringo grupę konkursams ministerijose stebėti deleguotas Liberalų frakcijos narys Rimvydas Vaštakas. Anot jo, panaši padėtis buvo ir J.Bernatonio vadovaujamoje Vidaus reikalų ministerijoje, kur daugelį konkursų laimėjo socialdemokratųs atstovai.

Liberalai taip pat atmeta J.Bernatonio kritiką dėl Seimo vicepirmininkų liberalo Gintaro Steponavičiaus ir socialliberalo Artūro Skardžiaus iniciatyvos atsisakyti priedų už valstybei ištarnautus metus mokėjimo Seimo nariams, ministrams, Prezidentui ir merams bei jų pavaduotojams. Anot G.Steponavičiaus, politikai nenusipelno priedų, nes jie nėra karjeros tarnautojai, o yra renkami arba skiriami konkrečiam laikotarpiui.

“Valdančiajai daugumai pakeitus Valstybės tarnybos įstatymą išlaidos valdymui dar labiau padidėjo. Gaila, kad į opozicijos siūlymus taupyti J.Bernatonis atsako priekaištais neva valstybės valdymo išlaidas mažinti siūlantys parlamentarai nedaug teišmano”, - apgailestavo Seimo vicepirmininkas.

Kas galėtų paneigti, kad J.Bernatonio nepasitenkinimas dėl priedų naikinimo kilo dėl to, jog tai atsilieps ir pačiam trečią kadenciją Seime dirbančiam socialdemokratui, nes jis kas mėnesį netektų solidžios priemokos.
Naujausi pakeitimai - 2002 08 19.
Jolita Baušytė

*

LR Seimas