Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

E.Gentvilas reikalauja valdžios veiksmų keičiant absurdiškus įstatymus

 

Tęsdamas vasaros pradžioje pradėtą akciją “Prieš teisinį absurdą” Lietuvos liberalų sąjungos pirmininkas Eugenijus Gentvilas šiandien kreipėsi į Seimą, Teisingumo, Sveikatos apsaugos bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerijų vadovus prašydamas paaiškinti keletą šiuo metu galiojančių absurdiškų ir žmonėms trukdančių įstatymų ir ministrų įsakymų.

E.Gentvilas kreipėsi į Seimo Sveikatos apsaugos reikalų komiteto pirmininkę Dangutę Mikutienę ir sveikatos apsaugos ministrą Romualdą Dobrovolskį prašydamas paaiškinti, kokių tikslų sveikatos apsaugos sistemoje siekiama R.Dobrovolskio šių metų kovo 8 dieną pasirašytu įsakymu, nurodančiu medikams vaistų receptus išrašinėti tik mėlyna rašalo spalva, nes vaistininkai juoda ar kita spalva išrašytų receptų turi teisę nepriimti.

E.Gentvilas taip pat paprašė sveikatos apsaugos sistemos vadovų paaiškinti dažnus žmonių skundus dėl patekimo pas gydytojus tvarkos. E.Gentvilo manymu, ministro nurodymas pacientams bet kurios ligos atveju pirmiausia kreiptis į bendrosios praktikos gydytoją, o ne atitinkamą specialistą yra nelogiškas ir apsunkina gyventojų patekimą pas reikiamą gydytoją.

E.Gentvilas taip pat kreipėsi į socialinės apsaugos ir darbo ministrę Viliją Linkevičiūtę bei Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininką Algirdą Sysą prašydamas paaiškinti įstatymuose numatytą absurdišką biurokratinį suvaržymą smulkiajam verslui. Į Liberalų sąjungos lyderį besikreipusius žmones stebina reikalavimas net šeimyninėms įmonėms, kuriose dirba vyras ir žmona, darbo vietoje iškabinti darbo grafiką. “Jei dirbant iškyla būtinybė susikeisti, grafikas žmoną įpareigoja rašyti prašymą vyrui, o vyrą – įsakymą pačiam sau. Šios normos autoriams, matyt, nerūpi, kad žmonės nori ir darbą dirbti, o ne tik prašymus rašinėti. - rašoma E.Gentvilo laiške V.Blinkevičiūtei ir A.Sysui. – Dar didesnių nesusipratimų kyla, jei žmona nenori eiti atostogų, bet siekia verčiau uždirbti daugiau pinigų šeimos išlaikymui, tada vyras rizikuoja gauti nemažą baudą”.

Liberalų sąjungos pirmininkas tikisi, jog valdžia panaikins minėtus absurdiškus reikalavimus. “Ne visi valdininkai išgirsta žmonių pagalbos prašymą ar sugeba pripažinti, jog reikia taisyti pačių sukurtas taisykles. Labai gaila, bet norint pagelbėti žmonėms į valdininkų darbą neretai turi įsikišti politikai”, - akcijos “Prieš teisinį absurdą” tikslus aiškina E.Gentvilas.

Liberalų sąjungos pirmininkas informavo Teisingumo ministrą Vytautą Markevičių bei Seimo Teisės ir teisėtvarkos bei Žmogaus teisių komitetų vadovus apie absurdišką Lietuvos Respublikos Baudžiamojo proceso kodekso 258 straipsnio nuostatą, pagal kurią susipažįstant su baudžiamąją byla iš jos galima daryti išrašus ranka, tačiau negalima jos nusikopijuoti kopijavimo aparatu. “Mano nuomone, toks neapibrėžtumas sudaro prielaidas baudžiamojo proceso vilkinimui bei žmogaus teisių pažeidinėjimui”, - teigė E.Gentvilas.

Per porą akcijos mėnesių Liberalų sąjungos lyderis gavo kelias dešimtis Lietuvos gyventojų laiškų su konkrečiais absurdiškų ir nelogiškų įvairių įsakymų, sprendimų ir taisyklių pavyzdžiais, kurie bus pateikti juos išleidusioms valstybės institucijoms.

Dėl visų jų bus aiškinamasi su absurdus patyrusiais žmonėmis ir jų kaltininkais. “Ši akcija truks tol, kol matysime, kad žmonių gyvenimą apsunkina keisčiausi biurokratiniai draudimai”, pažymėjo E.Gentvilas.

LLS sekretoriatas

Daugiau informacijos: Martynas Čerkauskas 8-22-396351, 8-699-04072
Naujausi pakeitimai - 2002 08 19.
Jolita Baušytė

*

LR Seimas