Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

Valdančiųjų partijų vadovai turi apsispręsti, ar K.R.Dobrovolskis gali toliau vadovauti Sveikatos apsaugos ministerijai

Lietuvos liberalų sąjunga ragina valdančiųjų Lietuvos socialdemokratų ir Naujosios sąjungos (socialliberalų) partijų vadovus apsispręsti, ar po kilusio dar vieno skandalo šalies sveikatos apsaugos sistemoje Sveikatos apsaugos ministras Konstantinas Romualdas Dobrovolskis gali toliau eiti šias pareigas.

Vakar paaiškėjo, kad net penki Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos darbuotojai taip pat atstovauja privačioms farmacijos kompanijoms, todėl gali proteguoti kai kuriuos medikamentus siekiant gauti leidimą platinti juos šalies rinkoje arba įtraukti į kompensuojamųjų vaistų sąrašą.

“Mus nustebino K.R.Dobrovolskį į Vyriausybę delegavusių socialliberalų lyderio Artūro Paulausko reakciją į šį skandalą. Vietoje to, kad nuo jo atsiribotų, Seimo pirmininkas su Ministru pirmininku turėtų kuo greičiau apsispręsti, ar toks ministras gali toliau vadovauti Sveikatos apsaugos ministerijai”, - teigė Seimo Liberalų frakcijos seniūnas Eligijus Masiulis.

Liberalų netenkina K.R.Dobrovolskio pasiaiškinimai, kad apie privačių kompanijų atstovų darbą Vaistų kontrolės tarnyboje jis nieko nežinojo. “Tai patvirtina jau anksčiau mūsų išsakytą poziciją, jog ministras yra nekompetetingas ir nesigaudo situacijoje”, - teigė Liberalų sąjungos pirmininkas Eugenijus Gentvilas.

Pasak E.Masiulio, išaiškėjus minėtiems faktams galima daryti išvadas, kodėl Sveikatos apsaugos ministerija taip vangiai derasi dėl kompensuojamųjų vaistų kainų sumažinimo, o sveikatos apsaugos reformą vykdo žmonių sąskaita – įvedinėjant kvotas ir apribojant jiems galimybę įsigyti būtinų vaistų.

“Kad valdininkai dirba vangiai ir blogai – jau baigiame įprasti. Tačiau jie dar į pagalbą pasikviečia privačių firmų atstovus, o tokioje srityje tai yra tas pats, kaip įsileisti šešką į vištidę”, - susidariusią situaciją komentavo E.Gentvilas.

 
Naujausi pakeitimai - 2002 07 26.
Jolita Baušytė

*

LR Seimas