Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

Opozicija paprašė Seimo kanceliarijos pateikti dokumentus apie parlamento lėšų panaudojimą

Seimo opozicinių partijų sudaryta laikinoji darbo grupė parlamento lėšų naudojimo efektyvumui patikrinti kreipėsi į Seimo kanceliariją pateikti dokumentus, liudijančius parlamento lėšų ir turto panaudojimą.

Opozicija iš Seimo kanceliarijos paprašė informacijos apie biudžeto lėšų skyrimą ir faktinį panaudojimą 2001 m. ir 2002 m. pirmąjį pusmetį. Opoziciją domina konkrečios parlamento išlaidos transporto išlaikymui, inventoriaus įsigijimui, komandiruotėms, statybos ir remonto darbams, darbuotojų atlyginimams bei atlikto Seimo kanceliarijos audito išvados ir pasiūlymai.

Seimo narių darbo grupė iš kanceliarijos prašo informacijos apie Seimo ir maitinimo paslaugas parlamentui teikiančios valstybinės įmonės “Greminta” sutartis, nurodant Seimo išlaidas, susijusias su maitinimo paslaugų teikimu, investicijas į maitinimo įstaigą, “Gremintos” sumokamus mokesčius už naudojimąsi Seimo patalpomis, turtu, komunalinėmis paslaugomis.

Domėdamiesi Seimo automobilių panaudojimu ir transporto skyriaus išlaikymu, opozicinių partijų atstovai Seimo kanceliarijos paprašė informacijos apie praėjusiais metais parlamento vadovų sprendimu išsinuomotų prabangių BMW limuzinų išlaikymą ir naudojimą bei kiek mokesčių mokėtojams kainuoja šių automobilių turėjimas.

Seimo kanceliarija opozicinių partijų sudarytai darbo grupei taip pat turės suteikti informaciją apie parlamento pajamas iš Seimui nebūdingų funkcijų, pavyzdžiui, poilsio namų, pirčių, kirpyklos, patalpų nuomos.

Gavusi minėtus duomenis, remiantis Seimo Statutu, leidžiančiu parlamentarams laisvai lankytis visose įmonėse, įstaigose ir organizacijose, bei gauti reikiamą informaciją, Seimo opozicija rudenį parlamentui pateks savo išvadas ir pasiūlymus apie Seimui iš biudžeto skirtų lėšų panaudojimo efektyvumą.
Naujausi pakeitimai - 2002 07 22.
Jolita Baušytė

*

LR Seimas