Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

Dėl Vyriausybės vienerių metų darbo įvertinimo

Socialdemokratai nepakantūs jų vadovaujamos Vyriausybės vienerių metų darbą įvertinusiems ekspertams ir kaltina savo kritikus tuščiu politikavimu. Lietuvos liberalų sąjungos valdybos manymu, toks valdančiosios partijos elgesys išduoda, jog socialdemokratų ir socialliberalų Vyriausybės vykdomos ekonominės, socialinės ir mokesčių politikos kritika yra pagrįsta.

Valdančioji dauguma artėjant Prezidento ir savivaldybių rinkimams nesiryžta pradėti pensijų sistemos, žlugdo švietimo ir sveikatos apsaugos sistemų pertvarkymą, nors šalies ekonominė padėtis reformų vykdymui yra palanki.

Liberalų sąjunga negali pritarti socialdemokratų ir socialliberalų vykdomai mokesčių reformai. Vietoje to pažadų lengvinti mokesčių naštą ir leisti šalies gyventojams pajusti teigiamus bendrojo vidaus produkto augimo pasekmes, Vyriausybė skuba didinti įvairius mokesčius arba įvedinėja naujus ne tik stambiam ar vidutiniam, bet ir smulkiajam verslui.

Pasinaudodama Lietuvos ekonomikos augimu Vyriausybė turėtų priimti priešingus sprendimus – mažinti mokesčius bei įvairius verslo suvaržymus ir taip suteikti dar didesnį impulsą šalies vystymuisi Lietuvai besirengiant tapti Europos Sąjungos nare. Liberalų manymu, dabartinė kairiųjų Vyriausybės mokesčių ir tariama rūpinimosi dirbančiųjų politika yra žalinga ne tik verslui, bet ir visos Lietuvos gyventojams, nes verslo sąlygų pablogėjimas pirmiausiai atsilieps paprastiems žmonėms.

Liberalų sąjungos manymu, ypatingą nerimą pastaruoju metu kelia Vyriausybės noras kuo labiau slėpti nuo visuomenės pagrindines šalies problemas ir diskutuoti apie jas uždarame rate.

 

Lietuvos liberalų sąjungos pirmininkas Eugenijus Gentvilas

 
Naujausi pakeitimai - 2002 07 11.
Jolita Baušytė

*

LR Seimas