Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

Liberalai nepasirašys partijų susitarimo dėl kovos su nusikalstamumu

Lietuvos liberalų sąjunga nepasirašys Seimo pirmininko Artūro Paulausko inicijuojamo Lietuvos parlamentinių partijų susitarimo “Dėl kovos su nusikalstamumu ir korupcija stiprinimo”, vakar nusprendė partijos valdyba.

Liberalų sąjunga palaiko prieš keletą savaičių išplatintą Lietuvos pramonininkų konfederacijos kreipimąsi į Lietuvos Respublikos Prezidentą, Vyriausybę ir šalies politines partijas dėl didėjančios kriminalinių jėgų agresijos prieš visuomenę, žmogų ir jo turtą, tačiau mano, kad šalies vadovai ir politikai šiuo metu turi imtis konkrečių veiksmų stiprinant kovą su nusikalstamumu, o nepasirašinėti deklaratyvaus pobūdžio, nekonkrečius susitarimus.

“Seimo Liberalų frakcija tikslinant šių metų biudžetą praėjusią savaitę policijos finansavimą siūlė padidinti 19,5 milijonais litų, tačiau, valdančioji dauguma į tai neatsižvelgė. Todėl Seimo pirmininko iniciatyva dabar pasirašyti minėtą susitarimą atrodo daugiau nei keista”, - tvirtino Liberalų sąjungos pirmininkas Eugenijus Gentvilas.

Jo teigimu, socialliberalai ir socialdemokratai tikrą savo rūpestį prasta padėtimi teisėsaugos srityje galėjo parodyti didindami policijos finansavimą, o ne išlaidas valstybės valdymui ir nereikalingų biurokratinių institucijų kūrimui bei išlaikymui.

Liberalų sąjungos manymu, Seimo pirmininko inicijuojamas Lietuvos partijų susitarimas dėl kovos su nusikalstamumu ir korupcija yra nereikalingas, nes nei viena šalies partija neprieštarauja, jog reikia stiprinti kovą su nusikalstamumu ir didinti teisėsaugos institucijų finansavimą, be to, Seimas neseniai jau priėmė Korupcijos prevencijos įstatymą bei patvirtino Kovos su korupcija programą.

Liberalų sąjungos valdyba vakar taip pat nutarė pasirašyti Seimo opozicinių partijų pareiškimą, kuriuo opozicija išreiškia savo paramą kovai su nusikalstamumu ir korupcija, tačiau pažymi, jog šiuo metu šios kovos sėkmė priklauso būtent nuo valdančiųjų partijų veiksmų.

LLS sekretoriatas

 
Naujausi pakeitimai - 2002 07 11.
Jolita Baušytė

*

LR Seimas