Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

Vyriausybės sprendimas sulėtins žemės rinkos formavimąsi

Vyriausybės sprendimas atnaujinti derybas su Europos Sąjunga Laisvo kapitalo judėjimo skyriuje dėl pereinamojo laikotarpio žemės ūkio paskirties žemės pardavimui užsienio šalių piliečiams sulėtins Lietuvos žemės ūkio modernizavimą ir žemės rinkos formavimąsi, teigia Seimo Liberalų frakcijos seniūnas Eligijus Masiulis.

“Lietuvos ūkininkams nereikėtų baimintis užsieniečiams suteikiamos teisės įsigyti žemės ūkio paskirties žemę, - sako E.Masiulis. – Šalyje, kur šimtai tūkstančių hektarų žemės dirvonuoja, trūksta investicijų į žemės ūkį, žemės pardavimas užsieniečiams būtų sveikintinas”.

Liberalų teigimu, leidus užsienio šalių piliečiams įsigyti žemės kaime suaktyvėtų žemės ūkio paskirties žemės rinka, nes šiuo metu žemė dėl didelės pasiūlos kainuoja labai pigiai. “Vyriausybei iš Europos Sąjungos išsiderėjus pereinamąjį laikotarpį žemės savininkai netektų teisės laisvai disponuoti savo turtu ir parduoti jį už priimtiną kainą”, - sakė Liberalų frakcijos seniūnas.

Seimo Liberalų frakcija taip pat neigiamai vertina šios dienos Vyriausybės sprendimą dar labiau apsunkinti žemės paskirties keitimo tvarką. Nuo šiol žemės dirbimui skirtos žemės paskirtį, pavyzdžiui, dėl gyvenamųjų namų statybos, bus galima pakeisti tik tuo atveju, kai toks keitimas yra numatytas galiojančiuose savivaldybės teritorijos ar jos dalies bendruosiuose planuose. Dėl to žemės paskirties keitimas taps dar labiau biurokratizuotas.

Liberalai ragina Vyriausybę imtis priešingų veiksmų – mažinti biurokratiją bei apribojimus ir kaimo žmonėms sudaryti lengvesnes sąlygas užsiimti verslu.

 
Naujausi pakeitimai - 2002 07 11.
Jolita Baušytė

*

LR Seimas