Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

Eugenijus Gentvilas kritikuoja “Lietuvos dujų” privatizavimo taktiką

Žiniasklaidoje pasirodžius pranešimams apie tai, kad Rusijos koncernas “Gazprom” ketina siūlyti trečdaliu mažesnę kainą už tokį pat “Lietuvos dujų” akcijų paketą, kokį jau įsigijo Vokietijos bendrovių “E.ON Energie” ir “Ruhrgas” konsorciumas, Lietuvos liberalų sąjungos pirmininkas Eugenijus Gentvilas pareiškė, kad tokios naujienos rodo Vyriausybės klaidų privatizuojant “Lietuvos dujas” kainą.

“Toks rezultatas jau buvo užprogramuotas Vyriausybei pasirinkus ydingą privatizavimo modelį, - argumentavo E. Gentvilas. – Nuo tos dienos, kai būdamas laikinuoju premjeru susipažinau su “Lietuvos dujų” privatizavimo reikalais, siūliau Lietuvai naudingesnį sprendimą – bendrovę privatizuoti tame pačiame etape skelbiant konkursą ir strateginiams investuotojams, ir dujų tiekėjams. Ir tik konkurso būdu, o ne tiesioginėmis derybomis, kaip tai nevykusiai bando daryti Vyriausybė”.

E. Gentvilo manymu, dabartinis “Lietuvos dujų” privatizavimo kelias gali sukurti tokią situaciją, kai valstybės turtas bus vėl parduotas pusvelčiui, o Vyriausybė taps supančiota vienpusiais įsipareigojimais.

“Didžiausia problema yra ta, kad Vyriausybė nesugeba suvokti aiškaus prioriteto – kodėl privatizuojamos “Lietuvos dujos”. Vietoje to, kad aiškiai pasakytų sau ir visiems, kad tai daroma todėl, kad, pirma, būtų nauda vartotojams, antra, kad valstybės iždas pasipildytų pajamomis, iš kurių galėtumėme finansuoti socialinio draudimo, švietimo ir sveikatos apsaugos reformas, Vyriausybė nutarė privatizuoti “Lietuvos dujas” vardan privatizavimo”, - sakė E. Gentvilas.

“”Lietuvos dujos” yra vienas iš paskutiniųjų stambių objektų, kuriuos lieka privatizuoti. Vyriausybei nebelieka erdvės nevykusiems sprendimams,” – pažymėjo E.Gentvilas. “Kitaip ji net negalės guostis patarle, kad protingas mokosi iš svetimų klaidų, o kvailas – iš savų”, - baigdamas liūdnai pajuokavo Liberalų sąjungos lyderis.

 

LLS sekretoriatas

 
Naujausi pakeitimai - 2002 07 10.
Jolita Baušytė

*

LR Seimas