Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

Socialdemokratų bandymai varžyti žiniasklaidą - netoleruotini

Vyriausybės sprendimas dar labiau apriboti visuomenės informavimą apie Ministrų kabineto darbą yra netoleruotinas, įsitikinę Seimo liberalai.

Šią savaitę Vyriausybė nutarė nuo šiol neleisti žurnalistams susipažinti su Vyriausybės posėdžių darbotvarkėje numatytų nutarimų projektais dėl neva žiniasklaidos priemonių daromo spaudimo ministrams.

“Išgirdus tokius paaiškinimus, kyla klausimas, ar Vyriausybė nenori apskritai atsiriboti nuo visuomenės ir neleisti žmonėms įtakoti įstatymų ir nutarimų priėmimo proceso”, - stebėjosi Seimo vicepirmininkas liberalas Gintaras Steponavičius. Jo teigimu, įvairūs Vyriausybės bandymai apie Ministrų kabineto veiklą suteikti kuo mažiau informacijos prieštarauja demokratinėms valstybėms būdingiems viešumo ir skaidrumo principams.

“Liberalai mano, kad Vyriausybė visuomenei per žiniasklaidą turi teikti kuo daugiau informacijos apie savo darbą. Žmonės ir iki šiol dažnai piktindavosi, kad valdžia priima sprendimus neišklausydama jų nuomonės. Galima tik spėti, kokių pasekmių sulauksime, jei nuo šiol apie visus Vyriausybės nutarimus visuomenė sužinos post factum”, - teigė Seimo vicepirmininkas.

Socialdemokratų lyderio Algirdo Brazausko vadovaujama Vyriausybė jau ne pirmą kartą riboja žurnalistų darbą Vyriausybės rūmuose. Iš pradžių žurnalistai neteko jiems skirtų patalpų šalia ministrų posėdžių salės, buvo apribotas jų judėjimas Vyriausybės rūmuose, bandoma išjungti Vyriausybės posėdžių transliaciją per vietinį radijo tašką.

Anot liberalų, priiminėdama tokius sprendimus Vyriausybė užmiršta, jog yra paskirta atstovauti visuomenės, o ne asmeniniams interesams.

 
Naujausi pakeitimai - 2002 07 10.
Jolita Baušytė

*

LR Seimas