Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

Seimo kancleris turėtų atsakyti už valstybei padarytą žalą, mano Seimo opozicija

Seimo opozicinių partijų sudaryta laikinoji darbo grupė parlamento lėšų naudojimo efektyvumui patikrinti ragina Seimo pirmininką Artūrą Paulauską apsispręsti, ar nereikėtų išskaičiuoti iš Seimo kanclerio Arvydo Kregždės atlyginimo beveik 20 tūkstančių litų, kuriuos Seimo kanceliarija turi sumokėti buvusiai Seimo priimamojo vedėjai Elenai Jonikienei už neteisėtą jos atleidimą iš darbo praėjusių metų gruodį.

Seimo opozicinių partijų manymu, Seimo valdybai nusprendus, kad parlamento kancleris A.Kregždė turi atsakyti už valstybei padarytą materialinę žalą dėl neteisėtų savo veiksmų, Seimo pirmininkas A.Paulauskas ne žodžiais, o konkrečiais darbais galėtų pademonstruoti, kad jam iš tiesų rūpi valstybės tarnautojų atsakomybė už priimamus sprendimus.

Šiandien A.Paulauskui išsiųstame Seimo opozicinių partijų atstovų rašte taip pat stebimasi, kodėl Seimo kanceliarija jau net dvejus metus neturi tikro vadovo, nes A.Kregždė šias pareigas vis dar užima laikinai.

“Gal ši padėtis labai patogi Jums ir Seimo kanceliariją kuruojančiam Seimo pirmininko pavaduotojui Artūrui Skardžiui, nes laikinai Seimo kanclerio pareigas užimantis A.Kregždė, norėdamas ir toliau išlikti šiame poste, gali būti ypač “imlus” politikų, nuo kurių priklauso jo karjeros perspektyvos, nurodymams”? – klausiama Seimo pirmininkui išsiųstame rašte.

Opozicija pastebi, kad prisidengiant A.Kregždės siūlymu Seimo valdyba neseniai priėmė sprendimą panaikinti Seimo kanclerio pavaduotojo etatą. Dėl to iš darbo bus atleistas Seimo valdančiajai daugumai neįtikęs daugelį reformų Seimo kanceliarijoje inicijavęs šias pareigas ėjęs Gedeminas Aleksonis.

 
Naujausi pakeitimai - 2002 07 10.
Jolita Baušytė

*

LR Seimas