Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

Seimas neturėtų jungti savivaldybių ir Prezidento rinkimus neįteisinus tiesioginių merų rinkimų

Seimas neturėtų skubėti sujungti Prezidento ir savivaldybių tarybų rinkimus, kol nėra įteisinti tiesioginiai merų rinkimai, įsitikinęs Lietuvos liberalų sąjungos pirmininkas Eugenijus Gentvilas. Seimas po pateikimo yra pritaręs Seimo Liberalų frakcijos narių inicijuotai Konstitucijos 119 straipsnio pataisai, kurią priėmus Lietuvos Respublikos piliečiai miestų ir rajonų merus rinktų tiesiogiai.

“Paskutiniajame Lietuvos savivaldybių asociacijos suvažiavime Seimo pirmininkas Artūras Paulauskas pareiškė pritariąs tiesioginių merų rinkimų idėjai, tačiau perspėjo, kad iki ateinančių savivaldybių tarybų rinkimų minėta Konstitucijos pataisa nebus priimta dėl laiko stokos. Kurgi spėsi, kai savivaldybių rinkimus norima paankstinti trejais mėnesiais”, - stebėjosi Liberalų sąjungos pirmininkas. Tiesioginiams merų rinkimams pritaria ir valdančiosios Socialdemokratų partijos vadovai.

Anot E.Gentvilo, sprendžiant iš A.Paulausko ir socialdemokratų lyderių pareiškimams prieštaraujančių valdančiosios daugumos veiksmų, kyla pagrįsta abejonė, ar tikrai jie remia daugumos Lietuvos gyventojų norą rinkti miestų ir rajonų vadovus patiems.

Lietuvos liberalų sąjungos pirmininkas ragina Seimo daugumą neankstinti savivaldybių tarybų rinkimų ir iki kitų metų pavasario pakeitus Konstitucijos 119 straipsnį, leisti žmonėms įprastu laiku rinkti ne tik savivaldybių tarybas, bet ir miestų bei rajonų merus. “Šiuo žingsniu socialdemokratai ir socialliberalai įrodytų, jog jų kalbos apie paramą tiesioginiams merų rinkimams yra nuoširdžios”, - teigė E.Gentvilas.

 

LLS sekretoriatas
Naujausi pakeitimai - 2002 07 05.
Jolita Baušytė

*

LR Seimas