Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

Opozicija kreipėsi į Konstitucinį teismą dėl Farmacinės veiklos įstatymo

Seimo Liberalų frakcija surinko 38 parlamentarų, remiančių liberalų iniciatyvą kreiptis į Konstitucinį teismą dėl šių metų birželio 4 dieną Seimo priimtų Farmacinės veiklos įstatymo pataisų, parašus.

Parlamentarai Konstitucinio teismo prašo ištirti, ar Seimo daugumos sprendimas, pakeitus Farmacinės veiklos įstatymą uždrausti teikti informaciją apie receptinius vaistus per radiją ir televiziją, neprieštarauja Lietuvos Respublikos Konstitucijai.

“Lietuvos Respublikos Konstitucijos 25 straipsnio 2 dalyje yra įtvirtinta, kad “žmogui neturi būti kliudoma ieškoti, gauti ir skleisti informaciją bei idėjas”. Ši norma reiškia, kad valstybės, jos institucijos, pareigūnai, fiziniai ir juridiniai asmenys negali varžyti šios teisės, sudaryti neteisėtas kliūtis jas įgyvendinti”, - rašoma daugiausiai Seimo opozicinių frakcijų narių pasirašytame kreipimesi į Konstitucinį teismą.

Liberalų manymu, Seimo daugumos balsais priimtos Farmacinės veiklos įstatymo pataisos užkerta gyventojams galimybę gauti nešališką ir objektyvią informaciją apie receptinius vaistus.

“Mes nesuprantame, kodėl valdančioji dauguma nori atimti iš žmonių galimybę daugiau žinoti apie vaistus. Pacientai turi teisę žinoti, kokius vaistus jiems išrašo gydytojai, o geriausias būdas teikti tokią informaciją per žiniasklaidą”, - sakė Liberalų frakcijos seniūnas Eligijus Masiulis.

Konstituciniame teisme pareiškėjus atstovaus Seimo nariai Audrius Klišonis ir Raimondas Šukys.
Naujausi pakeitimai - 2002 07 04.
Jolita Baušytė

*

LR Seimas