Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

Seimas negali taisyti Aukštojo mokslo įstatymo jau prasidėjus stojamiesiems

Seimas neturėtų vėl pradėti taisyti Aukštojo mokslo įstatymo aukštosiose mokyklose jau prasidėjus stojamųjų laikotarpiui, įsitikinusi Seimo Liberalų frakcija. “Mus neramina, kad šiandien Seimo narių svarstymui bus pateiktos dar vienos Aukštojo mokslo įstatymo pataisos neatsižvelgiant į tai, kad universitetuose jau vyksta stojamieji ir už dviejų mėnesių prasidės nauji mokslo metai”, - teigė Liberalų frakcijos seniūnas Eligijus Masiulis.

Liberalai siūlo nukelti praėjusiais metais Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininko Rolando Pavilionio iniciatyva pataisyto Aukštojo mokslo įstatymo įsigaliojimą iki 2003 metų rugsėjo 1-osios, o šiemet studentus į aukštąsias mokyklas priiminėti pagal senąją tvarką. Šį liberalų siūlymą remia Lietuvos studentų sąjunga.

Praėjusių metų gruodį Seimo daugumos balsais pataisyto Aukštojo mokslo įstatymo nuostatos, pagal kurias dalis šiemet į universitetus įstojusių studentų turėtų mokėti vienodą 500 litų mokestį už semestrą, o pusė gerai besimokančių dieninio skyriaus ir 30 proc. vakarinio arba neakivaizdinio skyriaus studentų nuo mokesčio būtų atleisti, negali įsigalioti, nes joms įgyvendinti Vyriausybė šių metų biudžete nenumatė apie 90 mln. litų.

“Dabar galime tiesiai pasakyti, kad R.Pavilionio siūlyta ir socialdemokratų bei socialliberalų propaguota aukštojo mokslo reforma patyrė fiasko. Seimo dauguma melavo tvirtindama, kad įstatymas taisomas norint padėti studentams, nes šiemet dar daugiau jaunuolių turės mokėti už studijas aukštosiose mokyklose – vieni tik po 500 litų, o kiti – visą mokestį”, - teigė Liberalų frakcijos seniūnas.

Seimui teikiamose naujose Aukštojo mokslo įstatymo pataisose neaiškūs aukštojo mokslo finansavimo principai, nes Vyriausybė turės kiekvienais metais nustatinėti valstybės finansuojamų studentų skaičių, atsižvelgiant į turimas lėšas.
Naujausi pakeitimai - 2002 06 26.
Jolita Baušytė

*

LR Seimas