Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

Liberalai prašo J.Bernatonio pasiaiškinti dėl policijos veiksmų persekiojant taikius protestuotojus

Seimo Liberalų frakcija reikalauja vidaus reikalų ministro Juozo Bernatonio pasiaiškinimo dėl policijos veiksmų sekmadienį persekiojant taikius protestuotojus prie tarptautinio Vilniaus oro uosto ir Prezidentūros. Opozicija šiandien surinks dešimties parlamentarų parašus, kad vidaus reikalų ministras rytoj atvyktų į plenarinį Seimo posėdį ir paaiškintų, kas ir kodėl leido policijos pareigūnams, užtikrinantiems tvarką Kinijos prezidento Dzian Dzeminio vizito Lietuvoje metu, imtis drastiškų veiksmų prieš taikius žmonės.

Liberalų frakcijos manymu, vakarykščiais policijos veiksmais buvo šiurkščiai pažeista už Kinijai priklausančio Tibeto nepriklausomybę pasisakančių Lietuvos Respublikos piliečių teisė į žodžio ir įsitikinimų raiškos laisvę, garantuojama šalies Konstitucijoje. Sulaikydama taikius žmones prie Prezidentūros policija taip pat nepaisė Konstitucijoje garantuojamos žmogaus laisvės neliečiamybės bei Lietuvos Respublikos piliečių teisės reikšti savo įsitikinimus susirinkimuose.

“Labai gaila, kad vidaus reikalų ministras Juozas Bernatonis vietoj to, kad kovotų su kriminaliniais nusikaltėliais policijai nurodo vaikyti ir suiminėti taikius demonstrantus. Siaubinga, kad po 12 nepriklausomybės metų net garsi visuomenės veikėja ir rašytoja Jurga Ivanauskaitė už savo nuomonės reiškimą gimtinėje buvo prilyginta įstatymo pažeidėjai, - teigė Liberalų frakcijos seniūnas Eligijus Masiulis. – Vaizdai, kuriuos vakar per televizijos žinias išvydo žmonės, priminė reportažus iš totalitariniu režimu garsėjančios Baltarusijos”.

Liberalai abejoja, ar keletas taikių protestuotojų galėjo kelti pavojų Kinijos vadovo gyvybei, juolab, kad policija labai nuosaikiai žiūrėjo į kur kas karingesnių globalistų protesto akcijas sostinės centre per praėjusių metų pavasarį Vilniuje vykusią NATO Parlamentinę asamblėją.
Naujausi pakeitimai - 2002 06 17.
Jolita Baušytė

*

LR Seimas