Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

Liberalai palaiko Dž.Robertsono raginimą atsisakyti šauktinių kariuomenės

Seimo Liberalų frakcija pritaria NATO generalinio sekretoriaus Džordžo Robertsono teiginiui, kad šauktinių kariuomenė Europoje neturi ateities. Tai NATO vadovas pareiškė šiandien Austrijos dienraštyje “Die Presse” išspausdintame interviu.

Anot Dž.Robertsono, šauktinių kariuomenė yra Šaltojo karo atgyvena, todėl Europos valstybės turėtų sukurti mobilias profesionaliąsias kariuomenes.

Liberalų frakcijos seniūno pavaduotojo Algirdo Griciaus teigimu, Lietuvai taip pat būtina netolimoje ateityje sukurti mobilią profesionaliąją kariuomenę, kuri būtų pasirengusi naudotis modernia šiuolaikine ginkluote ir galėtų būti mažesnė nei dabartinė, sudaryta iš šauktinių. Pasak Seimo nario, Lietuva galėtų sekti Didžiosios Britanijos, Prancūzijos, Ispanijos ir Italijos bei kitų NATO narių, kurios jau turi arba kuria profesionaliąsias kariuomenes, pavyzdžiu.

“Turėdami stiprius ir gerai parengtus karius mes galėtume tapti pilnaverte NATO nare ir įnešti svarų indelį stiprinant taiką ir saugumą Europoje”, - teigė A.Gricius. Jis apgailestauja, kad dabartinė Krašto apsaugos ministerijos vadovybė ir Seimo dauguma kol kas skeptiškai vertina profesionaliosios kariuomenės atsiradimo Lietuvoje galimybes.

Anot Liberalų frakcijos seniūno pavaduotojo, profesionaliosios kariuomenės įkūrimas bet kokiu atveju taptų žingsniu į priekį Lietuvos valstybės istorijoje. A.Gricius ragina Krašto apsaugos ministerijos vadovus peržiūrėti Lietuvos kariuomenės plėtros planus ir rimtai įvertinti NATO generalinio sekretoriaus siūlymus.

Lietuvos liberalų sąjunga yra pasiruošusi aktyviai kelti šį klausimą po NATO viršūnių susitikimo Prahoje šių metų pabaigoje.

 
Naujausi pakeitimai - 2002 06 14.
Jolita Baušytė

*

LR Seimas