Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

Ministro įsakymas įves chaosą šalies gydymo įstaigose

Liberalus stebina šią savaitę sveikatos apsaugos ministro Romualdo Dobrovolskio pasirašytas įsakymas, kuriuo remiantis nuo liepos 1 dienos pacientai, norintys patekti pas akių, gerklės, ausų ir nosies ligų gydytojus, turės gauti siuntimą iš bendrosios praktikos gydytojų.

Anot Seimo Liberalų frakcijos seniūno Eligijaus Masiulio, po šio įsakymo kyla pagrįstos abejonės dėl vakar Sveikatos apsaugos ministerijos vadovų pareikštų tvirtinimų, neva jų vykdoma politika vedą sveikatos apsaugą iš aklavietės. Liberalų manymu, minėti sveikatos apsaugos ministro R.Dobrovolskio veiksmai sveikatos apsaugos sistemoje tik padidins biurokratiją ir pacientų priežiūros išlaidas. “Buvęs rentgenologas sveikatos apsaugą veda ne iš aklavietės, bet į tamsų kambarį”, - komentuodamas R.Dobrovolskio įsakymą tvirtino E.Masiulis.

Seimo Sveikatos reikalų komiteto nario liberalo Juozo Matulevičiaus teigimu, prieš kelis metus Sveikatos apsaugos ministerijos vadovai jau buvo įvedę tokias pačias taisykles, tačiau joms nepasiteisinus, jos buvo atšauktos. Liberalų manymu, naujasis įsakymas tolins gydytojus nuo žmogaus. “Jei ligoniui skauda akį ar gerklę jis turi teisę eiti tiesiai pas specialistą, tačiau nuo šiol sergantys žmonės poliklinikose turės stumdytis dar ilgesnėse eilėse ir kankintis”, - naująją tvarką kritikavo J.Matulevičius.

Liberalams taip pat kelia abejonių Sveikatos apsaugos ministerijos vadovų pareiškimai, kad įvedus naująją sistemą bus sutaupyta pinigų. “Žmogui prieš patenkant pas akių ar gerklės gydytoją reikės dar apsilankyti pas bendrosios praktikos gydytoją. Nematau čia jokio lėšų taupymo, nes tą patį ligonį reiks tikrinti du kartus, padaugės popierizmo”, - teigė J.Matulevičius.

Liberalai atkreipia dėmesį, kad jau ir dabar norint patekti pas bendrosios praktikos gydytoją reikia laukti ilgose eilėse, todėl įsigaliojus naujosioms taisyklėms poliklinikose gali kilti chaosas, o žmonės jose sugaiš dar daugiau laiko. Liberalai ragina ministrą kuo greičiau atšaukti pacientų teises varžantį įsakymą.

 
Naujausi pakeitimai - 2002 06 14.
Jolita Baušytė

*

LR Seimas