Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

Kovai su nusikalstamumu liberalai siūlo papildomai skirti 12 mln. litų

Seimo Liberalų frakcija atsakydama į Lietuvos pramonininkų konfederacijos kreipimąsi į Lietuvos Respublikos Prezidentą, Vyriausybę ir politines partijas dėl didėjančios kriminalinių jėgų agresijos prieš visuomenę, žmogų ir jo turtą, perskirstant šių metų biudžetą Seimui siūlo skirti papildomai 12 milijonų litų policijos darbo finansavimui.

“Seimas ne tuščiomis kalbomis, o darbais turi įrodyti savo susirūpinimą dabartine kriminogenine padėtimi. Labai gaila, tačiau tikslinant šių metų biudžetą pinigų policijos darbo gerinimui valdančioji dauguma nežada skirti”, - teigė Liberalų frakcijos seniūnas Eligijus Masiulis.

Anot E.Masiulio, liberalai pritaria Lietuvos pramonininkų konfederacijos vadovų išreikštai nuostatai, jog Vyriausybės sudarinėdamos biudžetą dažnai užmiršta svarbiausią faktą – žmonės buriasi į valstybę tam, kad joje jaustųsi saugūs. Deja, daugelis Lietuvos gyventojų tvirtina, kad šiuo metu valstybė nesugeba užtikrinti jų saugumo.

Minėtus 12 milijonų litų liberalai siūlo skirti konkrečiai – Viešosios tvarkos priežiūros programai, skirtai rūpintis žmonių ir jų turto apsauga. “Dabar šių pinigų labiausiai reikia ne Vidaus reikalų ministerijos valdininkams, o paprastiems policininkams, priverstiems už savo lėšas pirkti degalus, apmokėti tarnybinių telefonų sąskaitas”, - sakė Liberalų frakcijos seniūnas.

Liberalai taip pat siūlys didžiausių politinių partijų, verslo ir visuomeninių organizacijų atstovams, pasirašiusiems “Tarpusavio supratimo memorandumą dėl nacionalinio susitarimo siekiant ekonominės ir socialinės pažangos” pasiekti ilgalaikį visuomenės jėgų susitarimą dėl kovos su nusikalstamumu.

 
Naujausi pakeitimai - 2002 06 14.
Jolita Baušytė

*

LR Seimas