Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

Liberalai remia patentininkų reikalavimus atšaukti verslą žlugdančius Vyriausybės nutarimus

Seimo Liberalų frakcija prisideda prie smulkiųjų verslininkų reikalavimų Vyriausybei atšaukti gegužę skubotai Ministrų kabineto priimtą nutarimą dėl buhalterinės apskaitos įvedimo patentininkams. Liberalų manymu, šiuo nutarimu Vyriausybė suduos skaudų smūgį sunkius laikus gyvenantiems smulkiesiems verslininkams, nes jie dar nėra pasiruošę nuo šių metų birželio 1 dienos deklaruoti prekių likučius ir vesti sudėtingą buhalterinę apskaitą.

Dabartinę patentų išdavimo tvarką liberalai laiko ydinga dėl nelogiškos nuostatos mokėti mokesčius iš anksto, nepriklausomai nuo realiai gautų pajamų. “Biudžeto įplaukos turi būti formuojamos priaugančio verslo sąskaita, o ne iš didelio noro administracinėmis priemonėmis iš verslininkų paimti tiek, kiek reikia”, - teigia Seimo Liberalų frakcijos narys Saulius Lapėnas.

Anot Seimo nario, vienas iš aktualiausių uždavinių, mažinant šešėlinės ekonomikos įtaką, yra pakeisti dabar galiojančią patentų išdavimo tvarką nauju Individualios veiklos įstatymu, kuriame turėtų būti numatyta galimybė mažinti mokesčius skatinant paslaugų sferos vystymą. “Šiandien kiekvienas gyvenantis mieste ar kaime privalo turėti galimybę užsidirbti plėtojant kaimo turizmą, imantis netradicinių veiklos sričių, amatų ar vystant įvairias paslaugas, tačiau tam turi būti sudarytos sąlygos ir numatyti protingi mokesčiai, kad ta veikla apsimokėtų”, - teigia S.Lapėnas.

Liberalo manymu, išsprendus šią problemą valdžiai nereikėtų sukti galvos, kaip realiai padidinti viduriniajam sluoksniui priklausančių piliečių skaičių. Prieš mėnesį Vyriausybės įvestą reikalavimą vesti sudėtingą buhalterinę apskaitą liberalai laiko skubota, nes dėl jos gali nukentėti beveik 100 tūkstančių Lietuvos gyventojų interesai.

Liberalus neramina, kad tai jau ne pirmas valdančiosios daugumos sprendimas, žlugdantis smulkųjį verslą. Nuo šių metų sausio individualiųjų įmonių vadovai yra priversti mokėti papildomas valstybinio socialinio draudimo įmokas, todėl šimtai individualiųjų įmonių buvo priverstos nutraukti veiklą.
Naujausi pakeitimai - 2002 06 10.
Jolita Baušytė

*

LR Seimas