Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

Skubėdama apsispręsti dėl IAE likimo, Vyriausybė nesugebėjo nustatyti jėgainės uždarymo pasekmių

Lietuvos liberalų sąjunga apgailestauja, kad Vyriausybė derybose su Europos Sąjunga (ES) skubėdama uždaryti Energetikos skyrių nesugebėjo išsiderėti iš ES konkrečios finansinės paramos, reikalingos 2009 metais Lietuvai uždarant Ignalinos atominės elektrinės (IAE) antrąjį bloką. Vakar premjeras Algirdas Brazauskas susitikime su Seimo frakcijų vadovais pranešė, kad Lietuva kitą antradienį užbaigs derybas su Europos Sąjunga dėl Energetikos skyriaus ir įsipareigos uždaryti IAE antrąjį bloką 2009 metais. Tuo tarpu derybos dėl finansinės paramos elektrinės uždarymui dar vyks iki metų pabaigos.

“Manau, ne tik politikams, bet ir didžiajai visuomenės daliai neramu, kad pažadėję uždaryti antrąjį elektrinės bloką 2009 metais mes tolesnėse derybose jau negalėsime susitarti dėl Lietuvos pusę tenkinančios finansinės paramos dydžio”, - komentuodamas Vyriausybės apsisprendimą teigė Lietuvos liberalų sąjungos pirmininkas Eugenijus Gentvilas.

Anot Liberalų sąjungos lyderio, Vyriausybė dabar turi kuo greičiau atlikti skaičiavimus, kokias pasekmes šaliai atneš IAE antrojo bloko uždarymas, kiek kainuos elektros energija vartotojams ir, ar Lietuva liks elektrą eksportuojančia, ar taps importuojančia šalimi.

“Tik pasakydami tiesą žmonėms mes galėtume išvengti manipuliacijų šia tema, - įsitikinęs E.Gentvilas. – Turime žinoti, ar uždarius antrąjį bloką tapsime ekonomiškai priklausomi nuo kaimynų, kiek kainuotų esamų elektrinių modernizacija norint patenkinti elektros poreikius ateityje”.

E.Gentvilo teigimu, Vyriausybė turėtų taip pat neatidėliotinai paskaičiuoti, kiek Lietuvai kainuotų naujo modernaus atominės elektrinės bloko statyba ir kiek, pastačius naująjį bloką, kainuotų lietuviška elektra. “Labai gaila, kad tokių skaičiavimų Vyriausybė neatliko prieš apsispręsdama, kada mes uždarysime antrąjį Ignalinos atominės elektrinės bloką”, - konstatavo Liberalų sąjungos pirmininkas. Liberalus taip pat neramina, jog Vyriausybė kol kas nesuteikė konkrečių garantijų dėl darbo Visagino gyventojams, kurie uždarius elektrinę praras pagrindinį savo pajamų šaltinį.

 

LLS sekretoriatas
Naujausi pakeitimai - 2002 06 07.
Jolita Baušytė

*

LR Seimas