Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

Parlamentarai nepritaria skubotam Smiltynės jungimui prie Neringos

Devyni Klaipėdoje ir kitose Vakarų Lietuvos rajonuose išrinkti parlamentarai pareiškė nepritarią skubotam Klaipėdos miesto savivaldybės administruojamos Smiltynės prijungimui prie Neringos savivaldybės.

Taip Seimo Liberalų, Socialliberalų, Nepriklausomos ir Socialdemokratinės koalicijos frakcijos nariai sureagavo į rytoj įvyksiantį Vidaus reikalų ministerijos inicijuojamą pasitarimą dėl Smiltynės prijungimo prie Neringos savivaldybės.

Šiandien vidaus reikalų ministrui Juozui Bernatoniui išsiųstame parlamentarų pareiškime tvirtinama, jog jie nemato jokio pagrindo keisti jau seniai nusistovėjusią Kuršių nerijos administracinio suskirstymo tvarką ir kiršinti Klaipėdos ir Neringos miestų bendruomenes.

“Priskyrus Smiltynę Neringos savivaldybei, šios Klaipėdos administruojamos teritorijos gyventojai tvarkyti reikalus turės važinėti į už 50 kilometrų esantį Nidos miestą, todėl inicijuojama administracinė reforma ne paartins, bet atitolins vietinę valdžią nuo gyventojų”, - teigė kreipimąsi į Vidaus reikalų ministeriją inicijavęs Liberalų frakcijos seniūnas Eligijus Masiulis.

Parlamentarus taip pat neramina, kad prijungus Smiltynę Neringos savivaldybei, uostamiesčio gyventojai negalės laisvai pasiekti jūrą ir Smiltynėje esantį Jūrų muziejų, nes Neringos savivaldybei prie keltų pradėjus rinkti mokesčius atvykimas į šią dabartinę Klaipėdos miesto dalį kai kuriems žmonėms taps neįmanomas.

Anot E.Masiulio, Smiltynė prie Neringos savivaldybės negali būti prijungta prieš gyventojų valią, todėl Vidaus reikalų ministerija prieš priimdama sprendimą pirmiau turėtų atlikti Klaipėdos ir Neringos gyventojų apklausą.

 

 
Naujausi pakeitimai - 2002 06 05.
Jolita Baušytė

*

LR Seimas