Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

Dėl Operos ir baleto teatro vadovo skyrimo vilkinimo

 

Seimo Liberalų frakciją neramina šiandien žiniasklaidoje pasirodžiusi informacija, kad Vyriausybė vilkina skirti konkursą laimėjusį buvusį kultūros ministrą Gintautą Kėvišą Nacionalinio operos ir baleto teatro vadovu. Mus itin nustebino viena iš Vyriausybės atstovų nurodytų vilkinimo priežasčių – G.Kėvišo dalyvavimas Liberalų sąjungos šešėlinės Vyriausybės veikloje.

Liberalų frakcija ragina Vyriausybę vertinti G.Kėvišą tik pagal jo profesines savybes. Šių metų gegužės 14 dieną teisėtai vykusį konkursą Nacionalinio operos ir baleto teatro direktoriaus pareigoms užimti G.Kėvišas laimėjo didele balsų persvara.

Liberalų manymu, G.Kėvišas turi pakankamai patirties vadovauti vienam didžiausių ir seniausių Lietuvos teatrų. Prieš tapdamas kultūros ministru 2000 metais jis dvyliką metų dirbo Lietuvos nacionalinės filharmonijos generaliniu direktoriumi, įkūrė ir vadovauja “Vilniaus festivaliui”, už nuopelnus šaliai Lietuvos Respublikos Prezidento 1997 metais buvo apdovanotas Didžiojo Lietuvos Kunigaikščio Gedimino ordinu.

Liberalų frakcija atkreipia dėmesį, jog Nacionalinio operos ir baleto teatro vadovu G.Kėvišas buvo išrinktas Kultūros ministerijos organizuoto konkurso būdu. Konkurso rezultatų niekas neapskundė, priekaištų jiems neturėjo teisininkai, todėl, esame įsitikinę, kad eksministras teatro vadovu buvo išrinktas teisėtu būdu.

 
Naujausi pakeitimai - 2002 06 05.
Jolita Baušytė

*

LR Seimas