Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

Liberalai prašo Prezidento vetuoti Darbo kodeksą

Seimo Liberalų frakcija kreipėsi į Prezidentą Valdą Adamkų prašydama vetuoti šiandien parlamente priimtą naująją Darbo kodekso redakciją. Liberalų manymu, Darbo kodeksas yra būtinas ir reikšmingas dokumentas, tačiau socialdemokratų pataisytas teisės aktas neužtikrins pakankamo darbuotojų ir darbdavių interesų gynimo.

“Liberalų frakcijos nuomone, kai kurios Darbo kodekso nuostatos yra ydingos ir prieštarauja per kelis paskutiniuosius metus iš esmės pasikeitusioms darbo rinkos tendencijoms, nes stipriai apribos išsilavinusių, iniciatyvių bei kūrybingų darbuotojų interesus”, - teigė Seimo vicepirmininkas Gintaras Steponavičius. Jis pastebėjo, kad iš Vyriausybės, darbdavių ir profsąjungų atstovų sudarytos Trišalės tarybos bei Vyriausybės pritarimo sulaukęs Darbo kodekso projektas Seime įsikišus profsąjungų lyderiui Algirdui Sysui buvo pataisytas taip, kad taptų palankiausias vienai interesų grupei – profesinėms sąjungoms.

Anot Liberalų frakcijos nario Artūro Meliano, Darbo kodekse numatytas smulkmeniškas darbo santykių reguliavimas gali neigiamai atsiliepti ekonomikos augimo tempams bei stabdyti naujų darbo vietų kūrimą. Liberalų frakcija nepalaiko Darbo kodekso nuostatų, reikalaujančių visiems įmonių darbuotojams privaloma tvarka laikytis kolektyvinių sutarčių, taip pat apribojančių galimybes dirbti pagal terminuotas darbo sutartis ir laisvai išeiti neapmokamų atostogų.

“Ką jau kalbėti apie draudimą darbdaviams ir darbuotojams susitarti dėl galimybės dirbti ilgiau nei numato įstatymas. Tokį draudimą laikau nelogišku, nes ilgiau dirbti ir savo laisvalaikio sąskaita užsidirbti norintys žmonės praras tokią galimybę”, - teigė G.Steponavičius.

Liberalo teigimu, vetuodamas Darbo kodeksą Prezidentas apgintų šiuolaikiškai mąstančios ir į ateitį žvelgiančios visuomenės norą Lietuvoje sukurti mobilią darbo rinką. “Juo labiau, kad V.Adamkus prieš du mėnesius vetavo Atostogų ir Darbo sutarties įstatymų pataisas, kuriose įrašytas, mūsų manymu, žalingas nuostatas, socialdemokratai dabar įrašė į Darbo kodeksą”, - tvirtino G.Steponavičius.
Naujausi pakeitimai - 2002 06 04.
Jolita Baušytė

*

LR Seimas