Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

Seimo liberalai Alytaus kolonijoje domėjosi ŽIV plitimo priežastimis

 

Seimo Liberalų frakcijos nariai Raimondas Šukys, Romanas Sedlickas ir Aleksandras Poplavskis domėdamiesi Žmogaus imunodeficito viruso (ŽIV) plitimo aplinkybėmis Alytaus griežtojo režimo pataisos darbų kolonijoje šiandien ryte lankėsi Alytuje, kur susitiko su kolonijos administracija.

A.Poplavskio teigimu, apžiūrėjus koloniją ir pasikalbėjus su jos darbuotojais galima daryti išvadą, kad ŽIV plitimui Alytuje pasitarnavo prastas įkalinimo įstaigoms skirtų lėšų administravimas. “Jeigu kaliniams anksčiau būtų sudarytos normalios sąlygos profilaktiškai tikrintis dėl ŽIV, dabar, tikriausiai, neturėtume tokių baisių pasekmių”, - teigė Seimo narys. Liberalo manymu, narkotikų vartojimą Alytaus kolonijoje sunku sustabdyti ir dėl to, kad įkalinimo įstaiga yra perpildyta ir jos personalas nepajėgia kontroliuoti kalinių.

Pasak Liberalų frakcijos seniūno Eligijaus Masiulio, frakcijos atstovai į Alytaus griežtojo režimo koloniją buvo nusiųsti norint gauti kuo daugiau įvairiapusiškos informacijos apie padėtį įkalinimo įstaigoje. Su atsakingais pareigūnais įvykius kolonijoje ketinama aptarti frakcijos posėdyje kitą savaitę.

Liberalų manymu, Vyriausybei neatidėliotinai reikėtų apsispręsti, kaip pertvarkyti ir tobulinti dabartinę įkalinimo sistemą. “Gerai, kad Ministrų kabinetas skyrė pinigų nuteistųjų testavimui dėl ŽIV, tačiau mes manome, kad tokiais pavieniais lėšų skyrimais problemų neišspręsime”, - teigė E.Masiulis.

“Reikia suprasti, kad kalėjimai nėra atskira respublika, todėl jiems reikėtų skirti daugiau dėmesio”, - sakė frakcijos seniūnas. E.Masiulis siūlo pradėti diskusijas, ar Lietuvoje nepribrendo reikalas sudaryti galimybę rastis nevalstybiniams kalėjimams, kuriuose būtų užtikrintos šiuolaikiškesnius reikalavimus atitinkančios įkalinimo sąlygos.

 
Naujausi pakeitimai - 2002 05 31.
Jolita Baušytė

*

LR Seimas