Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

Vyriausybė neturėtų spręsti ūkininkų problemų vartotojų sąskaita, mano liberalai

Seimo Liberalų frakcija neigiamai vertina Vyriausybės ketinimus didinti Lietuvoje gaminamo baltojo cukraus šių metų kvotą, dėl ko kiltų cukraus kainos, o vartotojai būtų supriešinti su žemdirbiais.

Panevėžio ir Kėdainių cukraus fabrikus valdanti bendrovė “Danisco” jau pareiškė, kad Vyriausybei šiemet padidinus baltojo cukraus kvotą nuo 112 iki 122 tūkstančių tonų, kilogramas cukraus dėl jo pertekliaus vidaus rinkoje ir būtinybės eksportuoti į užsienį pasaulinėmis kainomis šalies parduotuvėse brangtų apie 15 centų.

Didinti cukraus kvotas reikalauja Suvalkijos cukrinių runkelių augintojai. “Mes suprantame žemdirbių norą daugiau uždirbti, tačiau nepritariame, jog tai vyktų visų Lietuvos gyventojų sąskaita”, - teigė Seimo Liberalų frakcijos seniūnas Eligijus Masiulis. Jo manymu, šiemet uogienės, tikriausiai, nebus tokios saldžios kaip anksčiau, nes cukraus kainų didinimas vasaros pradžioje būtų skausmingas ne tik paprastiems žmonėms, bet ir šalies konditeriams.

“Parduotuvėse jau dabar importiniai konditerijos gaminiai dažnai būna pigesni už vietinius ir, jei lietuviškų saldumynų gamybos kaštai augs toliau, mes nesugebėsime konkuruoti su užsieniečiais”, - įsitikinęs E.Masiulis.

Liberalai primena, kad dėl praėjusių metų Vyriausybės sprendimo nustatyti minimalią cukraus pardavimo iš fabrikų kainą cukraus kilogramas tuomet pabrango beveik 30 centų. “Jau tada visuomenėje kilo didelis nepasitenkinimas, todėl mes raginame Vyriausybę savo sprendimais nesupriešinti vartotojų su žemdirbiais”, - teigė Liberalų frakcijos seniūnas.
Naujausi pakeitimai - 2002 05 29.
Jolita Baušytė

*

LR Seimas