Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

Medžioklės įstatymas privilegijuoja A.Brazausko globojamą organizaciją

 

Seimo Liberalų frakciją stebina socialdemokratų iniciatyva šiandien Seimo priimtame Medžioklės įstatyme suteikti privilegijas premjero Algirdo Brazausko globojamai Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijai.

Pagal naująjį įstatymą, Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugija, kurios garbės pirmininkas yra premjeras, turės išskirtines teises organizuoti stažuotes ir mokymo kursus asmenims, besirengiantiems medžioklės egzaminams, organizuoti medžiotojų selekcininkų, medžioklės trofėjų ekspertų, kinologų rengimą. A.Brazausko globojama Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugija taip pat turės išskirtines teises kasmet daryti žymas medžiotojų bilietuose ir už šią paslaugą kaip ir narystę organizacijoje rinkti mokesčius. Liberalai taip pat neatmeta galimybės, kad įstatyme numatytas šios organizacijos išskirtinumas gali padėti jai gauti valstybės paramą už įvairių teisės aktų rengimą ir tobulinimą, įvairių renginių organizavimą. Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugija taip pat galės įtakoti komisijų, nustatančių skirti arba panaikinti medžiotojo leidimus, sprendimus.

Liberalus taip pat stebina Seimo daugumos apsisprendimas leisti medžioti ne mažesniuose kaip 1000 hektarų plotą užimančiuose medžioklės teritorijose. “Šiuo žingsniu bus sužlugdyti daugelis privačius medžioklės plotus turinčių žmonių, nes jų mažesni miškai neatitiks įstatymo reikalavimų”, - teigė Seimo Liberalų frakcijos narys Saulius Lapėnas.

 
Naujausi pakeitimai - 2002 05 23.
Jolita Baušytė

*

LR Seimas