Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

Liberalai ragina Seimą neskubinti Darbo kodekso priėmimo

Seimo Liberalų frakcija ragina valdančiąją Seimo daugumą atidėti rytdienos parlamento plenariniame posėdyje numatytą Darbo kodekso priėmimą, kol nebus surastas kompromisas tarp dirbančiųjų ir darbdavių interesus ginančių organizacijų.

Kitu atveju, Liberalų frakcija rytoj balsuos prieš dabartinį Darbo kodekso variantą, nes mano, jog nemaža dalis jo nuostatų yra nenaudingos iniciatyviems ir kūrybingiems darbuotojams, nes stipriai apribos jų laisves ir teises.

Liberalų frakcijos seniūno Eligijaus Masiulio teigimu, iš Vyriausybės į Seimą atėjęs naujojo Darbo kodekso projektas buvo priimtinesnis daugeliui interesų grupių, tačiau įsikišus Seimo Socialinių reikalų komiteto pirmininkui, profsąjungų aktyvistui Algirdui Sysui, pataisytas Darbo kodeksas tapo labiausiai palankus profesinėms sąjungoms.

“Nors A.Sysas teigia ginąs dirbančiųjų interesus, iš tiesų jis jiems padarė meškos paslaugą, nes naujasis Darbo kodeksas suvaržys darbui imlius, daugiau užsidirbti norinčius, iniciatyvius žmones”, - teigia E.Masiulis.

Liberalų frakcija palaiko šiandien dešimties verslo asocijuotų struktūrų, tarp kurių yra Lietuvos pramonininkų konfederacija, Lietuvos prekybos įmonių asociacija, Lietuvos verslo darbdavių konfederacija, Investuotojų forumas, Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacija, išplatintą kreipimąsi į šalies Prezidentą Valdą Adamkų ir Seimo narius, kviečiant tobulinti Darbo kodekso projektą.

Liberalų frakcija šiandien kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją, prašydama išaiškinti, ar praėjusį antradienį Seime beveik 20 naujojo Darbo kodekso straipsnių buvo priimta teisėtai, nes juos Seimo nariams iš tribūnos pristatinėjo Socialinių reikalų komiteto įgaliojimo neturėjęs Seimo narys Vasilijus Fiodorovas, o posėdžiui pirmininkavęs Seimo vicepirmininkas Česlovas Juršėnas Liberalų frakcijos prašymu Darbo kodekso svarstyme laiku nepadarė pertraukos.

 
Naujausi pakeitimai - 2002 05 20.
Jolita Baušytė

*

LR Seimas