Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

Kairiųjų dauguma siūlo pensijų reformos parodiją

 

Šiandien Seime įvykęs balsavimas dėl pensijų sistemos reformos įstatymo aiškiai parodė, kad valdančioji kairiųjų dauguma iš esmės atsisako Pensijų sistemos pertvarkos, žlugdydama daugumos Lietuvos žmonių viltis ateityje gauti didesnes pensijas.

Kartu socialdemokratai ir socialliberalai nepaiso rinkiminių pažadų vykdyti pensijų sistemos reformą, vietoj jos siūlydami iš esmės palikti dabartinę socialinio draudimo įmokų tvarką. Akivaizdu, jog siūlymas vykdyti tik savanorišką kaupiamąjį pensijų draudimą dėl nedidelių mastų neleis atsirasti rimtiems pensijų fondams. Akivaizdu ir tai, kad dauguma Lietuvos žmonių dėl nedidelių pajamų negalės sau leisti mokėti papildomas įmokas pensiniam draudimui.

Apmaudu, kad socialdemokratai pažeidė visų parlamentinių partijų susitarimą dėl pensijų sistemos reformos vykdymo, priimtą dar ankstesnėje Seimo kadencijoje, o socialliberalai eilinį kartą pakeitė savo poziciją arba jos visai neturi.

Lietuva ir vėl atsilieka nuo daugumos savo kaimynų, kurie jau pradėjo vykdyti pensijų sistemos reformas. Daugelio metų darbo rezultatas atmetamas.

Seimo liberalų frakcija nuosekliai pasisako už neatidėliotiną pensijų sistemos pertvarką ir pabrėžia, kad valdančiai kairiųjų daugumai tenka visa atsakomybė dėl užstrigusios ir beveik sužlugusios pensijų reformos.
Naujausi pakeitimai - 2002 05 16.
Jolita Baušytė

*

LR Seimas