Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

Liberalai siūlo leisti Klaipėdos savivaldybei rinkti mokestį už įvažiavimą į Smiltynę

Seimo Liberalų frakcijos seniūno pavaduotojas Raimundas Palaitis šiandien Seimo narių svarstymui teikia naujas Lietuvos Respublikos rinkliavų įstatymo pataisas, leidžiančias Klaipėdos miesto savivaldybei rinkti mokestį už įvažiavimą į uostamiesčio savivaldybės administruojamą Kuršių nerijos dalį – Smiltynę.

Paskutinį kartą Rinkliavų įstatymą Seimas taisė šių metų balandžio 23 dieną. Tada Klaipėdos miesto savivaldybei buvo uždrausta rinkti mokestį už įvažiavimą į Smiltynę magistraliniuose ir krašto keliuose, tai yra, persikėlus į Kuršių neriją senuoju keltu. Tačiau pasirašyti Prezidentui Valdui Adamkui išsiųstame įstatyme žodžiai “magistraliniais ir krašto keliais” buvo pakeisti į “valstybinės reikšmės keliais”. Kadangi į valstybinės reikšmės kelių kategoriją patenka ne tik magistraliniai, krašto bet ir rajoniniai keliai, Klaipėdos miesto savivaldybė faktiškai prarado galimybę rinkti mokestį už įvažiavimą į Smiltynę ir kelyje ties naująja perkėla.

Seimo Etikos ir procedūrų komisijai nusprendus, kad Prezidentui iš tiesų buvo nusiųstas po balsavimo pakeistas įstatymas, liberalai siūlo atitaisyti įstatymą taip, kokį jį praėjusį mėnesį priėmė Seimas.

Liberalai mano, kad Neringa neturi tapti privilegijuota savivaldybe ir rinkti mokestį už įvažiavimą į Kuršių neriją viena, kadangi į UNESCO paveldo sąrašus įtrauktos Kuršių nerijos teritoriją administruoja ne tik Neringos, bet ir Klaipėdos savivaldybė.

 
Naujausi pakeitimai - 2002 05 16.
Jolita Baušytė

*

LR Seimas