Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

Vyriausybė slepia “Lietuvos dujų” privatizavimo dokumentus

Nepaisant Vyriausybės kanclerio Olego Romančiko nurodymo, Valstybės turto fondas šiandien atsisakė Seimo Liberalų frakcijos nariams Rimvydui Vaštakui ir Pranui Vilkui pateikti susipažinimui su bendrovės “Lietuvos dujos” privatizavimu susijusias Akcijų pirkimo-pardavimo ir Akcininkų sutartis.

Seimo Liberalų frakcija vakar kreipėsi į premjerą Algirdą Mykolą Brazauską ir paprašė jo įgaliotiems Liberalų frakcijos nariams R.Vaštakui ir P.Vilkui iki Vyriausybės posėdžio, kuriame ketinama pritarti bendrovės “Lietuvos dujos” 34 proc. akcijų paketo pardavimo Vokietijos bendrovių konsorciumui “Ruhrgas” ir “E.ON. Energie” sutarčiai, leisti susipažinti su minėtais dokumentais. Liberalai gavo Vyriausybės kanclerio O.Romančiko nurodymą Valstybės turto fondui pateikti juos dominančią medžiagą, tačiau ten Seimo nariams buvo atsakyta. Valstybės turto fondas pažadėjo leisti susipažinti su dokumentais penktadienį, pasirašius “Lietuvos dujų” 34 proc. akcijų pardavimo sutartį.

“Parlamentinę kontrolę liberalai laiko vienu iš kertinių demokratijos garantų, jei Vyriausybė teikiasi ignoruoti tautos pasitikėjimą gavusius Seimo narius, mums kyla abejonių, ar socialdemokratai teisingai supranta demokratijos principus, - teigė Seimo Liberalų frakcijos seniūnas Eligijus Masiulis. – Vyriausybė parduoda ne pono A.M.Brazausko ar Povilo Milašausko turtą, todėl manome, kad ne tik Seimo nariai, bet ir visuomene turi žinoti “Lietuvos dujų” privatizavimo pasekmes”.

Anot E.Masiulio, tokia “Lietuvos dujų” privatizavimo eiga akivaizdžiai rodo, kad Vyriausybė nuo žmonių bando nuslėpti neigiamas bendrovės privatizavimo pasekmes arba valstybei daromą žalą. Liberalai primena, kad privatizuojant “Mažeikių naftą” bei “LISCO” Seimo nariams buvo suteikta galimybė susipažinti su analogiškomis sutartimis pasirašius pasižadėjimą jų neviešinti.

 

 

 

 

 

 

 
Naujausi pakeitimai - 2002 05 15.
Jolita Baušytė

*

LR Seimas