Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

Telekomunikacijų įstatymo pakeitimai žada žiniasklaidos suvaržymus

2002-04-15

 

 

Liberalų demokratų partijos pirmininkas Rolandas Paksas išreiškė tvirtą įsitikinimą, jog rengiami Telekomunikacijų įstatymo pakeitimai kelia grėsmę nepriklausomam radijui ir televizijai. Liberalų demokratų lyderis pareiškė, kad jo vadovaujama partija bei Nepriklausoma frakcija Seime visomis pastangomis sieks, kad būtų išvengta ydingos dvigubo elektroninės žiniasklaidos licencijavimo tvarkos.

LR Vyriausybei pateiktas Susisiekimo ministerijos parengtas LR Telekomunikacijų įstatymo pakeitimo projektas. Akivaizdu, kad jame numatomas dvigubas elektroninės žiniasklaidos priemonių licencijavimas nepriklausomam radijui ir televizijai gresia neišvengiama priklausomybe nuo vykdomosios valdžios.

Liberalų demokratų lyderiui R.Paksui suprantamas elektroninės žiniasklaidos atstovų nepasitenkinimas akivaizdžiai priešrinkimine valdininkų “iniciatyva”. Liberalų demokratų parama elektroninei žiniasklaidai šiuo klausimu jau artimiausiu metu bus išreikšta konkrečiais Nepriklausomos frakcijos veiksmais Seime.

Anot Liberalų demokratų lyderio R.Pakso, per visus dvylika atgautosios nepriklausomybės metų nuolat kartojasi politikų pastangos vienaip ar kitaip paveikti žiniasklaidą. Naujuosiuose telekomunikacijų įstatymo pakeitimuose, pasak jo, taip pat yra bandoma sukurti padėtį, kuri leistų politikams vienaip ar kitaip paveikti žiniasklaidą. Ką kitą galėtų reikšti noras įvesti transliuotojams papildomą licencijavimą?

Niekada dar naujų licencijų ar kvotų įvedimas, naujų draudimų sukūrimas nedavė naudos nei verslo plėtrai, nei demokratijos raidai, pabrėžia R.Paksas. Sumos, kurios būtų gautos iš papildomo licencijavimo yra ne tokio dydžio, kad esmingai pagelbėtų biudžetui. Akivaizdu, kad šių pakeitimų siūlymo pagrindas – sudaryti papildomą progą kontroliuoti elektroninės žiniasklaidos veiklą.

Vienas iš stabilios ir demokratiškos visuomenės gyvavimo pagrindų – stipri ketvirtoji valdžia, žiniasklaida, įsitikinęs Liberalų demokratų lyderis. Lietuvoje per dvylika nepriklausomybės metų ji tapo realiai nepriklausoma ir įtakinga. Be abejo, tai kelia nerimą kiekvienam valdininkui ar politikui, kuris norėtų veikti visuomenės nestebimas ir nekontroliuojamas.

Verta atkreipti dėmesį į tai, kad transliuotojai jokių papildomų lengvatų savo verslui neprašo, viskas, ko norima – neįvesti naujų papildomų biurokratinių suvaržymų.

Esu tvirtai įsitikinęs, kad atsakingi pareigūnai priimdami sprendimus sugebės įvertinti galimą minėtų pakeitimų žalą visuomenės interesams, - pareiškė R.Paksas.

 

Tel. inf.: 39-60-27, 8-698-35654

 

 

 
Naujausi pakeitimai - 2002 05 15.

*

LR Seimas