Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

Netekusi atominės jėgainės Lietuva pasmerkta energetikos viduramžiams

2002-05-02

 

 

Seimo Nepriklausoma frakcija ir Liberalų demokratų partija įsitikinusi, jog derybose su Europos Sąjunga būtina kalbėti ne tiek apie Ignalinos AE uždarymą, bet apie nesaugių reaktorių keitimą saugiais ir siekti, kad Lietuva liktų branduoline, energiją eksportuojančia valstybe. Tokią nuostatą Nepriklausoma frakcija siūlo įtvirtinti šiandien pateiktame Seimo nutarime “Dėl derybų su Europos Sąjunga ir nacionalinės energetikos strategijos pataisų, reikalingų sėkmingai stojimo į Europos Sąjungą eigai užtiktrinti”.

Pažangios pasaulio valstybės jau šiandien pradeda rūpintis tuo, kad energijos išteklių pakaktų ne metams, bet dešimtmečiams ir dar ilgiau.

Mokslininkai skaičiuoja, kad 2020 metais energijos poreikiai pasaulyje išaugs 87 procentais, palyginus su XX amžiaus pabaigos poreikiais.

Neseniai Japonijoje įvykusioje pasaulio atominės energetikos specialistų konferencijoje pažymėta, jog ateityje atominės jėgainės turės bene didžiausią įtaką gaminant energiją. Konferencijoje net prabilta apie tai, jog besikeičiančioje pasaulio socialinėje ir politinėje aplinkoje būtina kalbėti apie atomo renesansą.

Seimo Nepriklausoma frakcija ir Liberalų demokratų partija mano, jog atominė energetika yra labai svarbi tam, kad Lietuva išlaikytų didesnį savarankiškumą nuo importo. Turėdama atominę jėgainę Lietuva taip pat neturėtų didinti elektros kainų mūsų šalies žmonėms.

Tiek frakcija, tiek partija yra įsitikinusios, jog Lietuva ne tik privalo išlikti branduoline ir energiją eksportuojančia valstybe, bet ir siekti, jog į tokį jos interesą pagarbiai žiūrėtų mūsų šalies strateginiai partneriai Europos Sąjungoje.

Seimo Nepriklausoma frakcija ir Liberalų demokratų partija neabejoja teisingu Lietuvos siekiu ES nare tapti 2004 metais. Taip pat nėra abejojama tuo, jog derybos su ES turi būti baigtos šiais metais.

Tačiau ir Nepriklausoma frakcija, ir liberalai demokratai tvirtina, jog derėdamasi su ES dėl, pasak jų, nesaugių Ignalinos I ir II blokų uždarymo, Lietuva keltų kalbėtų ir apie lėšas, būtinas saugiam jėgainės blokui statyti.

Tokiu būdu bus išspręstos ne tik mūsų šalies strateginės ekonominės, energetinės, bet ir socialinės problemos. Tokie svarbūs mums dalykai negali nejaudinti ES atstovaujančių derybininkų.

Seimo Nepriklausomos frakcijos ir liberalų demokratų nuostatai, jog Lietuva privalo būti saugios atominės energetikos šalimi, pritaria Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus. Šią idėją taip pat pareiškė palaikanti Lietuvos pramonininkų konfederacija.

 

Inf. tel. 8-298 35 654

 




Naujausi pakeitimai - 2002 05 15.

*

LR Seimas