Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

Socialdemokratai negrabiomis rankomis kėsinasi į kultūros ir saviraiškos laisvę

Lietuvos liberalų sąjunga nepritaria valdančiosios Seimo daugumos ir Vyriausybės mėginimams administraciniais partiniais metodais kištis į Lietuvos kultūros raidą.

Ideologizuotos kultūros formavimo tendencijos tampa grėsminga sistema, kai valdžia grubiai ir be skrupulų kišasi į Lietuvos kultūros veikėjų kūrybinius sumanymus, smulkmeniškai nurodinėjant, kas ir kaip turi būti išdėstyta lietuviškoje enciklopedijoje, ką galima ir negalima kalbėti nacionalinio radijo laidose, pagaliau, kas turi atstovauti Lietuvą autoritetinguose tarptautiniuose kultūros renginiuose.

Aiškiausiai šie valdančiosios daugumos norai atsispindi bandymuose pakeisti Lietuvos pristatymo tarptautinėje Frankfurto knygų mugėje programą. Liberalai mano, kad bandydama pakeisti Lietuvos pristatymo scenarijų socialdemokrato Algirdo Mykolo Brazausko vadovaujama Vyriausybė siekia šalies pristatymą paversti socialdemokratų partijos propagandiniu šou. Liberalai abejoja, ar socialdemokratų veikėjai yra lygiaverčiai Lietuvos atstovai rengiamose politinėse diskusijose pakeisti žinomą Rusijos disidentą Sergejų Kovaliovą, lenkų žurnalistą ir intelektualą Adamą Michniką, buvusį Estijos prezidentą Lenartą Merį, filosofą Kęstutį Girnių ir kitus.

Lietuvos liberalų sąjungą nustebino socialdemokratų bandymas įgyvendinti savo tikslus pasinaudojant didžiausios opozicinės partijos vardu ir į pakeistą Lietuvos delegaciją įtraukti ir Seimo Liberalų frakcijos narį Joną Čekuolį, nors šis apie tai sužinojo tik iš spaudos.

Vokietijos naujienų agentūros atkreipė dėmesį, kad Lietuvos Vyriausybė bando pakeisti Lietuvos pristatymo scenarijų, nes neva bijo politikų diskusijose išgirsti kritinių temų savo atžvilgiu. Vokietijos žurnalistai socialdemokratų ketinimus jau įvardino kaip norą politines diskusijas paversti partijos pristatymu, todėl Lietuvos liberalų sąjunga reikalauja premjerą A.M.Brazauską sustabdyti šiuos ketinimus vardan Lietuvos prestižo.

 
Naujausi pakeitimai - 2002 05 13.
Jolita Baušytė

*

LR Seimas