Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

Papildomo mokesčio įvedimas palaidos smulkųjį verslą, teigia liberalai

Seimo Liberalų frakcija nepritaria Vyriausybės parlamentarų svarstymui pateiktam Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo projektui, nes jį įgyvendinus bus sudarytos sąlygos ne mažinti, o dar labiau didinti mokesčių naštą šalies gyventojams.

Liberalus stebina valdančiosios daugumos noras įvesti papildomą 15 proc. gyventojų pajamų mokestį individualioms įmonėms. “Socialdemokratai nuo šių metų sausio 1 dienos individualių įmonių pajamas jau apmokestino 15 proc. “Sodros” mokesčiu. Įvedus dar vieną mokestį galėsime skelbti smulkiojo verslo laidotuves”, - teigė Seimo Liberalų frakcijos seniūno pavaduotojas Raimundas Palaitis. Anot liberalų, įvedus naująjį mokestį dar labiau paspartės šių metų pradžioje prasidėjęs individualių įmonių uždarinėjimo procesas, bus sudarytos prielaidos nedarbo augimui.

Liberalai taip pat nepritaria Vyriausybės norui padidinti honorarų apmokestinimą nuo 13 iki 15 proc. Liberalų frakcija mano, kad padidėjus minėtam mokesčiui bus suduotas didelis smūgis šalies kultūrai, nes daugelis menininkų ir kūrėjų ir dabar verčiasi sunkiai.

“Mums belieka tik stebėtis, matant kaip socialdemokratai nevykdo savo pažadų ir nemažina Fizinių asmenų pajamų mokesčio nuo 33 iki 29 proc.”, - sako Liberalų frakcijos seniūnas Eligijus Masiulis. Liberalai mano, kad Vyriausybė yra pajėgi mažinti Fizinių asmenų pajamų mokesčio tarifą dėl augančio bendrojo vidaus produkto, vidaus vartojimo. “Sumažinus mokesčius, sumažės ir jų slėpimas”, - įsitikinęs frakcijos seniūnas.

Pasak liberalų, nemažindama Fizinių asmenų pajamų mokesčio Lietuva negalės lygiaverčiai konkuruoti su kaimyninėmis valstybėmis pritraukiant užsienio investicijas, nes Latvijoje ir Estijoje minėtas mokestis siekia atitinkamai 25 ir 26 proc., o estai jį planuoja mažinti dar labiau.

 
Naujausi pakeitimai - 2002 05 10.
Jolita Baušytė

*

LR Seimas