Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

Liberalai pasigenda skaidrumo “Lietuvos dujų” privatizavime

Seimo Liberalų frakcijos nariai Pranas Vilkas ir Rimvydas Vaštakas šią savaitę pasinaudoję Valstybės turto fondo suteikta galimybe susipažinti su bendrovės “Lietuvos dujos” privatizavimo medžiaga, apgailestauja, kad net slaptus dokumentus skaityti teisę turintiems parlamentarams Vyriausybė neleido susipažinti su vienu svarbiausiu dokumentu – rengiama Akcininkų sutartimi. Joje bus išdėstyti Vyriausybės ir 34 proc. “Lietuvos dujų” akcijų paketą įsigysiančio strateginio investuotojo - Vokietijos energetikos bendrovių konsorciumo “E.ON Energy” ir “Ruhrgas” įsipareigojimai.

“Mano manymu tokie dalykai yra netoleruotini, nes negaudami visos informacijos Seimo nariai visuomenei negali pasakyti, ar “Lietuvos dujų” privatizacija vyksta Lietuvai maksimaliai naudingomis sąlygomis”, - šiandien spaudos konferencijoje Seime teigė Lietuvos liberalų sąjungos (LLS) pirmininkas Eugenijus Gentvilas. LLS lyderis stebisi, kodėl Vyriausybė nenori žmonėms suteikti pakankamai informacijos apie strategiškai ir ekonomiškai šaliai svarbios bendrovės privatizavimo procesą ir leisti įsitikinti, kad jis vyksta skaidriai.

“Sunku suprasti, kam apskritai reikalingi kai kurie įslaptinimai kai lieka vienintelis konkurso dalyvis. Slepiama nuo Seimo narių ir visuomenės. Jeigu būtų neslepiama, taptų aišku, kad kažkas daroma ne taip”, - teigė E.Gentvilas.

Anot Liberalų sąjungos pirmininko, sprendžiant iš dabartinės situacijos preliminariai “Lietuvos dujų” privatizavimą jau dabar galima laikyti nesėkmingu, nes strateginis investuotojas nebus įpareigotas sujungti Lietuvą su Vakarų dujotiekio tinklais, investuoti į magistralinių dujotiekių pralaidumą. Liberalų manymu, jeigu strateginis investuotojas už 34 proc. “Lietuvos dujų” akcijų paketą sumokės minimalią kainą, Lietuva negali tikėtis gauti daugiau ir iš kitą dalį akcijų įsigysiančio dujų tiekėjo – Rusijos kompanijos “Gazprom”.

 
Naujausi pakeitimai - 2002 05 08.
Jolita Baušytė

*

LR Seimas