Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

Valdančiosios daugumos ketinimai kelia pavojų žodžio laisvei

 

Spaudos atgavimo, lietuvių kalbos ir knygos dienos proga žurnalistus ir leidėjus pasveikinę Seimo Liberalų frakcijos ir Lietuvos liberalų sąjungos vadovai apgailestauja, jog pastaruoju metu vis dažniau pastebimos valdančiosios daugumos pastangos įtakoti žiniasklaidos priemones, siekiant padaryti jas labiau priklausomas nuo valdžios malonių.

Pasak Liberalų frakcijos seniūno Eligijaus Masiulio, tą įrodė valdžios bandymai sau naudinga linkme parengti Telekomunikacijų įstatymo pataisas, kuriomis buvo siekiama vykdomajai valdžiai perduoti elektroninės žiniasklaidos reguliavimo tvarką. Liberalus taip pat neramina socialliberalų noras perimti į savo ir koalicijos partnerių socialdemokratų rankas nacionalinio transliuotojo - Lietuvos radijo ir televizijos kontrolę, keičiant Lietuvos radijo ir televizijos tarybos formavimo principus ir sudėtį, o galbūt ir visuomeninio transliuotojo vadovą.

Lietuvos Liberalų sąjunga, tvirtai remdama nepriklausomą žiniasklaidą, pasisako prieš bet kokį valdžios institucijų kišimąsi į jos vadybinę veiklą ir galimus politizuotus Seimo sprendimus, formuojant Lietuvos radijo ir televizijos tarybą.

“Sieksime, kad artėjančių Prezidento ir savivaldybių tarybų rinkimų kampanijose būtų išvengta grubaus politikų ir valstybės pareigūnų kišimosi į žiniasklaidos savarankiškumą, tuo dar labiau sutvirtinant demokratijos pradus mūsų visuomenėje”, - teigė Liberalų sąjungos pirmininkas Eugenijus Gentvilas.

 
Naujausi pakeitimai - 2002 05 08.
Jolita Baušytė

*

LR Seimas