Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

Prezidentui išsiųstas po balsavimo Seime suklastotas įstatymas, mano liberalai

 

Seimo Liberalų frakcija kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją prašydama išaiškinti, ar pasirašyti Prezidentui Valdui Adamkui išsiųstas Rinkliavų įstatymo 11 straipsnio pakeitimo įstatymas, reglamentuojantis įvažiavimo į kurortus rinkliavų rinkimo tvarką, po galutinio balsavimo Seime nebuvo suklastotas.

Remiantis balandžio 23 dieną Seimo daugumos pataisytu Rinkliavų įstatymu, Klaipėdos miesto savivaldybei buvo uždrausta rinkti mokestį už įvažiavimą į Smiltynę magistraliniuose ir krašto keliuose, tai yra, persikėlus į Kuršių neriją senuoju keltu. Tačiau pasirašyti Prezidentui Valdui Adamkui išsiųstame įstatyme žodžiai “magistraliniais ir krašto keliais” buvo pakeisti į “valstybinės reikšmės keliais”. Kadangi į valstybinės reikšmės kelių kategoriją patenka ne tik magistraliniai, krašto bet ir rajoniai keliai, Klaipėdos miesto savivaldybė faktiškai prarado galimybę rinkti mokestį už įvažiavimą į Smiltynę ir kelyje ties naujaja perkėla.

“Šį faktą mes laikome įstatymų klastojimu. Todėl prašome Seimo Etikos ir procedūrų komisiją išaiškinti, ar tikrai Prezidentui išsiųstas įstatymas buvo iškraipytas, įvertinti tai padariusius kaltininkus ir, esant reikalui, sudaryti sąlygas iš naujo persvarstyti minėtą įstatymą Seime”, - teigė Liberalų frakcijos seniūnas Eligijus Masiulis.

Jei įstatymas nebus pataisytas, išimties tvarka mokestį už įvažiavimą į Kuršių neriją galės rinkti tik Neringos miesto savivaldybė. “Tokiu būdu Neringa taptų privilegijuota savivaldybe. Liberalams nesuprantama, kodėl Seimo dauguma į UNESCO paveldo sąrašus įtrauktos Kuršių nerijos teritoriją administruojančioms Neringos ir Klaipėdos savivaldybėms taiko nevienodas sąlygas”, - sakė E.Masiulis.

 

 
Naujausi pakeitimai - 2002 05 03.
Jolita Baušytė

*

LR Seimas