Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

Liberalai kviečia švęsti laisvės nuo mokesčių dieną

 

Šeštadienį, gegužės 4-ąją, Lietuvos liberalų sąjunga ir Lietuvos liberalus jaunimas Vilniuje rengia kasmetinę akciją, skirtą Laisvės nuo mokesčių dienai paminėti.

13 valandą nuo Vyriausybės Seimo rūmų link Gedimino prospektu pajudės liberalų eisena. Šventės dalyviai tarp kurių bus Liberalų sąjungos pirmininkas Eugenijus Gentvilas, Seimo vicepirmininkas Gintaras Steponavičius, Vilniaus meras Artūras Zuokas bei Seimo Liberalų frakcijos nariai virvėmis temps “mokesčių naštą” – specialiai šiai akcijai pagamintą ir ant ratų įtaisytą 6,5 metrų ilgio, 3 metrų aukščio ir 3 metrų pločio akmenį. Eisenos dalyviai praeiviams dalins balionus ir skrajutes su informacija apie Laisvės nuo mokesčių dieną.

Nuo 15 iki 18 valandos visi eisenos dalyviai kviečiami rinktis Lazdynuose prie “Litexpo” parodų rūmų, Parodų g. 2, kur vyks šventės pratesimas Neries pakrantėje.

Laisvės nuo mokesčių diena pernai išaušo gegužės 15 d., o šiemet – gegužės 4 d. Nors ši diena šiemet atėjo kur kas anksčiau negu 2001 metais, tai nereiškia, kad sumažėjo mokesčiai. Taip atsitiko dėl didesnio prognozuojamo bendrojo nacionalinio produkto.

2001 metais valdžia iš Lietuvos gyventojų surinko beveik 12,5 mlrd. litų – iš kiekvieno žmogaus, įskaitant senelius ir naujagimius - po 3575 litus.

Laisvės nuo mokesčių diena – simbolinė diena, nuo kurios dirbame sau. Jei visas dienas iki laisvės nuo mokesčių dienos, įskaitant sekmadienius, dirbtume valdžiai, nuo laisvės nuo mokesčių dienos taptume laisvi nuo mokesčių.

Laisvės nuo mokesčių diena yra puiki proga priminti, kad Lietuvos žmonėms valdžia kainuoja per daug, kad mokesčių ji surenka ir iššvaisto žymiai daugiau, nei galima pateisinti, o savo funkcijas dažnai atlieka blogiau nei galėtų.

Deja, neįmanoma suskaičiuoti, kiek lėšų ir laiko sunaudojam biurokratiniams valdžios užmojams patenkinti: pildyti įvairias ataskaitas, gauti leidimus, atestatus, sertifikatus, licencijas ir kitokias pažymas, stovėti eilėse prie muitinės ir t.t. Apklausos parodė, kad daugelis verslininkų daugiau negu pusę savo darbo laiko skiria ne vartotojų, bet valdžios užmojams tenkinti.

Lietuvos liberalų sąjunga savo Alternatyviojoje Vyriausybės programoje siūlo neįvedinėti naujų mokesčių, nedidinti esamų mokesčių tarifų, jei to nereikalauja Europos Sąjungos teisės aktai, panaikinti juridinių asmenų pelno mokestį, paliekant dividendų ir užsienio ūkio subjektų pajamų prie šaltinio apmokestinimą, fizinių asmenų pajamų mokesčio tarifą neatidėliotinai sumažinti iki 24 procentų, fizinių asmenų gaunamų pajamų neapmokestinamą minimumą padidinti iki 320 litų, panaikinti individualių įmonių pajamų apmokestinimą 15 proc. socialinio draudimo mokesčiu.

 

 

 

 
Naujausi pakeitimai - 2002 05 03.
Jolita Baušytė

*

LR Seimas