Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

Seimas turi nustatyti aiškesnę Lietuvos poziciją dėl Ignalinos AE II-ojo bloko uždarymo

 

Seimo Liberalų frakcijos manymu, šiandien parlamentarų svarstymui pateiktas nutarimo projektas, kuriame Seimui siūloma suteikti įgaliojimus Vyriausybei derėtis su Europos Sąjunga dėl Ignalinos atominės elektrinės (IAE) II-jo bloko uždarymo, yra nekonkretus ir bevertis.

“Šis nutarimas mums primena grožinės literatūros kūrinį, o ne rimtą dokumentą, - sakė Seimo Liberalų frakcijos seniūnas Eligijus Masiulis. – Mūsų manymu, minėtame Vyriausybės pateiktame nutarimo projekte turi būti suformuluotos aiškios derybinės pozicijos, nes gali atsitikti taip, kad į Briuselį nuvažiavę Lietuvos derybininkai besąlygiškai priims Europos Sąjungos reikalavimus”.

Liberalai siūlo svarstomame nutarimo projekte suformuluoti lanksčias, su numatoma Europos Sąjungos finansine parama susietas Lietuvos derybines pozicijas dėl IAE II-ojo bloko uždarymo datos.

“Mes manome, kad šiame dokumente taip pat gali būti įrašytas siekis ateityje atsiradus privačiam investuotojui pastatyti naują šiuolaikinius reikalavimus atitinkantį reaktorių, kad Lietuva išliktų branduoline valstybe”, - teigė Liberalų frakcijos vadovas.

Liberalų frakcijos referentas Martynas Čerkauskas

Tel: 8-22-39-63-51, 8-299-04072
Naujausi pakeitimai - 2002 05 03.
Jolita Baušytė

*

LR Seimas