Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

Valdančiosios daugumos vykdoma Aukštojo mokslo reforma kelia sumaištį

Seimo Liberalų frakcija ragina valdančiąją Seimo daugumą pripažinti, kad jos vykdoma Aukštojo mokslo reforma dėl nesuderintų Seimo daugumos ir Vyriausybės veiksmų patyrė visišką fiasko. “Susidariusi situacija, kai likus keletui mėnesių iki stojamųjų egzaminų imamasi vėl taisyti Aukštojo mokslo įstatymą, o abiturientai dar nežino, kokiomis sąlygomis studijuos įstoję į universitetus, kaip niekada aiškiai ir tiksliai demonstruoja visišką reformos autorių nekompetentingumą”, - teigė Liberalų frakcijos seniūnas Eligijus Masiulis.

Liberalai pritaria Prezidento Valdo Adamkaus siūlymams atidėti praėjusių metų gruodį Seimo daugumos balsais pataisyto Aukštojo mokslo įstatymo nuostatas, pagal kurias ateinančiais mokslo metais į universitetus įstoję studentai turėtų mokėti vienodą 500 litų mokestį už semestrą, o pusė gerai besimokančių dieninio skyriaus ir 30 proc. vakarinio arba neakivaizdinio skyrių studentų nuo mokesčių turėjo būti atleisti. Tačiau šioms įstatymo nuostatoms įgyvendinti reikia apie 90 mln. litų, kurių Vyriausybė šių metų biudžete aukštosioms mokykloms nenumatė.

“Liberalai balsavo prieš tokią Aukštojo mokslo reformą, o dabartinė padėtis parodo, kad ją palaikę socialliberalai ir socialdemokratai nesivadovavo sveika logika”, - sakė Lietuvos liberalų sąjungos pirmininkas Eugenijus Gentvilas.

Liberalų frakcijos referentas Martynas Čerkauskas

Tel: 8-22-39-63-51, 8-299-04072
Naujausi pakeitimai - 2002 04 30.
Jolita Baušytė

*

LR Seimas